UA / RU
Підтримати ZN.ua

Брюссель і Берлін обіцяють, що після запуску "Північного потоку-2" транзит газу через Україну збережеться

Україна, незважаючи на складні умови, виконує домовленості з прокачування газу - віце-президент Єврокомісії.

У Брюсселі та Берліні обіцяють залишити транзит газу через Україну після будівництва газопроводу "Північний потік-2", повідомляє кореспондент "Укрінформу" у Німеччині з посиланням на заяву міністра економіки та енергетики Німеччини Петера Альтмайера і віце-президента Єврокомісії у справах енергетичного союзу Мароша Шефчовича.

"Повинен сказати, що Україна, незважаючи на складні умови в останні роки, в останні зими змогла прокачати 97 млрд кубометрів газу, що стало новим рекордом. Це підтверджує, що транзит працює добре, що він має стратегічне значення для забезпечення газом не тільки такої великої країни, як Україна, але й Центральної та Східної Європи. І наш пріоритет - зробити так, щоб і надалі транзит зберігся", - заявив Шефчович.

Що стосується "Північного потоку-2", то позиція ЄК, нагадав її віце-президент, полягає в тому, щоб трубопровід будувався за тими ж правилами, що і всі інші в ЄС.

"Найкращий спосіб врегулювати всі правові і політичні чутливі моменти – це переговори, в ході яких ми зможемо знайти рішення всіх проблем", - вважає Шефчович.

Альтмайер визнав зі свого боку, що "Північний потік-2" є "проектом з високим політичним контекстом". Він запевнив, що Німеччина зробила все можливе з допомогою Єврокомісії і під керівництвом ЄС, щоб Україна в останні роки була забезпечена газом, причому мова йшла не тільки про транзит, але і про реверс.

"Наша мета - щоб державний суверенітет України, звичайно ж, був збережений і в майбутньому. Це стосується і енергозабезпечення", - підкреслив Альтмайер.

Читайте також: Коболєв назвав "Північний потік-2" "троянським конем" для Європи

Нагадаємо, 21 березня євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".

Перед цим проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії, Польщі та Естонії.

Однак Федеральне відомство з судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво 30-кілометрової ділянки газопроводу.

Фінляндія також погодила будівництво "Північного потоку-2".

Система "Північний потік-2" складається з двох паралельних гілок трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

Детальніше про протидію будівництва російського газопроводу читайте в матеріалі Олександра Харченка "Битва за транзит, або "Північний потік-2" як яблуко розбрату" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".