UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бронювання додаткових потужностей на транзит газу через Україну: ніяких несподіванок від "Газпрому"

 На наступні два квартали «Газпром» не бронював додатковий транзит.  

Російський "Газпром" за час сесії бронювання газотранспортних потужностей на наступні два квартали, цілком очікувано, не став обирати додаткову транзитну потужність через Україну, а також потужності польської ділянки газопроводу "Ямал-Європа". Про це свідчать дані аукціонів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Оператор газотранспортної системи України" розподілив пропоновані потужності двома маршрутами: на газовимірювальній станції "Суджа" було запропоновано 9,8 млн куб. м на добу, ще 5,2 млн куб. м на добу – на ГВС "Сохранівка". Усі вони залишилися незатребуваними, свідчать результати сесії на Regional Booking Platform.

У "Газпрому" діє довгострокове бронювання українських потужностей обсягом 40 млрд куб. м – це 109 млн куб. м на добу. У січні концерн використав ці потужності лише наполовину (54 млн. куб. м на добу), за перший тиждень лютого качає в середньому 94 млн куб. м.

Також "Газпром" відмовився бронювати на наступні два квартали потужності польської ділянки газопроводу "Ямал-Європа" (було запропоновано 89 млн. куб. м на добу), свідчать підсумки сесії на GSA Platform. На січень концерн бронював потужності 19,3 млн куб. м на добу, але так і не скористався ними.

Читайте також: НАТО згадало про проект газопроводу між Іспанією та Німеччиною

Повідомлялось, що як і минулого тижня, у понеділок знову зросло завантаження української газотранспортної системи (ГТС). Відповідно до даних Оператора ГТС, заявка "Газпрому" на транзит газу через територію Україну 7 лютого становить 107,8 млн куб. м, що майже дорівнює обсягу бронювання за довгостроковим контрактом (109 млн куб. м на добу).

1 лютого, у порівнянні з показником у січні, російський "Газпром" збільшив транзит газу через територію України майже вдвічі – з 54 млн кубометрів до 107,7 млн кубометрів на добу.