UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бродський звинуватив Кужель у розтраті 7,5 млн грн

Урядовий уповноважений з питань дерегуляції Михайло Бродський заявляє, що Рахункова палата, звітуючи про розтрати у Держкомпідприємництва, «забула» про 7,5 млн грн, які було виведено з ДП "Інформаційно-ресурсний центр" «не без допомоги» його екс-глави Олександри Кужель.

Про це він написав у своєму блозі в четвер, 31 березня.

«Я вдячний Рахунковій палаті, що вона таки розповіла, чим займалася О.Кужель у Держкомпідприємництва, і підтвердила всі мої заяви з цього приводу. Тільки треба було перевіряти комітет тоді, коли Кужель тут працювала», - заявив М.Бродський.

«До речі, - додає він, - Рахункова палата забула ще про 7,5 млн грн, які не без допомоги О.Кужель було виведено з ДП "Інформаційно-ресурсний центр". За словами М.Бродського, гроші було сплачено за програму, яка, «як виявилося, не працює».

Нагадаємо, СП перевірила ефективність використання у 2009-2010 роках Держкомпідприємництвом коштів державного бюджету.

Зокрема, колегія РП дійшла висновку, що Держкомпідприємництва не забезпечувало системного та повноцінного виконання основних завдань бюджетної програми "Керівництво та управління у сфері регуляторної політики та підприємництва", відповідно, і ефективного використання державних коштів.

«Переважна більшість визначених на 2009 рік пріоритетних напрямків діяльності комітету залишились нереалізованими. Держкомпідприємництва не зуміло виконати в повному обсязі покладені на нього завдання урядової програми "Подолання впливу світової фінансово-економічної кризи та поступальний розвиток", яка мала на меті створення сприятливих умов для посткризового розвитку економіки України. Не реалізовано і більшості заходів Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2010 рік, виконавцем яких було Держкомпідприємництво.

Перевіркою встановлено, що Держкомпідприємництва у порушення чинного законодавства наділило створене ДП "Інформаційно-ресурсний центр" функціями з формування та ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У результаті центр у 2009-2010 роках безпідставно отримав доходи на суму 76,7 млн грн. у вигляді плати за видачу державними реєстраторами витягів, довідок, виписок з реєстру, надання приватним нотаріусам доступу до нього, за резервування найменування юридичної особи тощо. Такі кошти згідно із законом належать державному бюджету.

Більше того, під час аудиту з'ясувалося, що зазначені послуги центром не надавалися, а він лише виконував функцію технічного адміністратора інформаційних систем реєстрів, за що у 2010 році отримав від комітету, згідно з укладеними договорами, 2,2 млн грн. коштів держбюджету. Таким чином, прийняті Держкомпідприємництва управлінські рішення призвели до значних бюджетних втрат», - йдеться у звіті СП.

«Водночас комітет працював в умовах незадовільного організаційного та фінансового забезпечення, що вкрай негативно позначилося на результатах його роботи. Так, протягом 2009-2010 років змінилося три голови комітету, чотири рази оновлювався склад центрального апарату, плинність кадрів у 2009 році становила 66 відсотків, у 2010 році - майже 70%. Такі багаторазові зміни керівництва і структури унеможливили закріплення стійкого колективу, професійне виконання завдань державної ваги...

Неприпустимо, проповідуючи одні істини з трибуни, зійшовши з неї, чинити інакше...Таке враження, що Держкомпідприємництва було тільки бізнес-проектом для кожного його керівника, який діяв, догоджаючи власним амбіціям або інтересам. Забуваючи, що за ним стоять тисячі людей і тисячі надій», - зазначив на колегії голова Рахункової палати Валентин Симоненко.