UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британський фунт дешевшає після дводенного зміцнення

Вартість британської нацвалюти знижується.

Фунт стерлінгів дешевшає в четвер, 30 червня, щодо долара США після зміцнення протягом двох попередніх сесій.

Експерти відзначають, що зростання курсу фунта був лише тимчасовим чинником і реакцією на його різке ослаблення після рішення про вихід Великобританії з Євросоюзу (Brexit).

У четвер фунт подешевшав на 0,4% - до $ 1,3375. Напередодні вартість британської нацвалюти до долара США підскочила на 0,6%.

Увага експертів спрямована на дані про баланс рахунку поточних операцій Великобританії, які будуть опубліковані в четвер.

Великий дефіцит рахунку поточних операцій країни викликає побоювання, що потік капіталу в Великобританію зупиниться, пише газета Financial Times.

"Необхідно скоротити дефіцит дуже швидко до прийнятного рівня, і, на мою думку, швидкий спосіб зробити це - скорегувати обмінний курс фунта", - відзначає старший економіст UBS Джон Райт.

Долар США дорожчає в четвер по відношенню до євро після падіння напередодні у зв'язку з ослабленням очікувань підйому ставки Федеральною резервною системою (ФРС).

Вартість євро опустився в ході торгів до $ 1,1092 у порівнянні з $ 1,1125 на закриття ринку в середу.

Незважаючи на те, що представники Федрезерву поки не коментували, яким чином Brexit вплине на політику Центробанку, інвестори прогнозують збереження базової процентної ставки у США на колишньому рівні до кінця поточного року.

Згідно з котирувань ф'ючерсів на рівень ставки, трейдери вважають більш імовірним її зниження Федрезервом в цьому році, ніж підйом, свідчать дані CME Group.

Курс долара до ієни опустився в четвер до 102,57 ієни проти 102,83 ієни напередодні, пара євро/ієна торгується на рівні 113,79 ієни в порівнянні з 114,39 ієни за підсумками попередньої сесії.

Тим часом НБУ зміцнив офіційний курс національної української валюти. Раніше в Нацбанку казали, що Brexit не вплине на гривню.

Нагадаємо, прихильники Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід їхньої ЄС проголосували51,9%(17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства - 48,1%. (16 141 241 громадян).

Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на DT.UA у спецпроекті "Brexit. Піти не попрощавшись".