UA / RU
Підтримати ZN.ua

Боротися з корупцією Клименку допоможуть РБ, ЄБРР і навіть Transparency International

Клименко має намір поставити на перше місце "не виявлення окремих фактів корупції, а системне попередження цього явища" в новому об'єднаному відомстві.

Міністерство доходів і зборів України залучить до формування антикорупційної стратегії провідні міжнародні організації, серед яких Світовий банк (СБ), Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), Transparency International та інші.

Як повідомили в прес-служби Міндоходів, таке рішення було прийнято на зустрічі глави відомства Олександра Клименка з фахівцем з корпоративної безпеки і партнером аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers Гленном Уейром.

Сторони при цьому зазначили, що сьогодні корупція розглядається бізнесом як головна перешкода для інвестування в Україну.

"Після об'єднання двох служб стоїть завдання вийти на новий рівень боротьби з корупцією в рамках нового відомства. Ми повинні доповнити власні досягнення кращим світовим досвідом для того, щоб поставити на перше місце не виявлення окремих фактів корупції, а системне попередження цього явища. Наш шлях - зменшення корупційних ризиків шляхом вдосконалення управління, через аналіз ризиків", - зазначив Клименко.

Г.Уейр, у свою чергу, підкреслив, що найбільш серйозним ризиком він вважає занадто велику кількість випадків, коли прийняття рішень залежить виключно від службовців нижчої ланки. "У чиновників має бути маленький простір для маневру. Цього можна досягти шляхом жорсткого регламентування процедур, через стандартизацію алгоритмів дій виконавців", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше Клименко заявив, що рівень корупції у Податковій службі знизився на 33% за останні два роки. І це при тому, що самі податківці (59% опитаних співробітників екс-ДПСУ) і так вважають своє відомство найменш корумпованою державною структурою в Україні. !zn

Читайте також:

Податкова на 33% поборола корупцию у своєму відомстві, - Клименко

Податківці вважають себе найменш корумпованою структурою

Європейські бізнесмени заявляють про "всеохоплюючу корупцію" в Україні