UA / RU
Підтримати ZN.ua

Боргова політика України лишається неадекватною - експертка

Існує деформації на користь зовнішнього фінансування.

На кінець третього кварталу 2020-го борг усіх секторів економіки України становив трохи менше 100% ВВП, відстаючи в 2,5 разу від середнього рівня в країнах з ринками, що формуються. А зовнішній сукупний борг України на рівні 73,4% ВВП, навпаки, втричі перевищував середній показник для країн із низькими і середніми доходами. Це зазначає Тетяна Богдан, експертка GROWFORD Institute.

На її думку в Україні наявні деформації на користь зовнішнього фінансування, які підвищують валютні ризики накопичених боргів. А низький рівень кредитування національної економіки вказує на млявий характер внутрішнього кредитного процесу в підприємницькому секторі. Причинами такого стану є, по-перше, неадекватна грошово-кредитна політика (яка до 2020 року була найжорсткішою у регіоні Центральної та Східної Європи), а, по-друге, брак дієвих інституцій гарантування виконання контрактних зобов’язань у сфері кредитних відносин.

Читайте також: Частка непрацюючих кредитів в банках за рік скоротилася до 42% - Рожкова

Про інші особливості боргової та кредитної політик в Україні та світі читайте в тексті "Кредитно-боргові аномалії" на ZN.UA