UA / RU
Підтримати ZN.ua

Борги за комунальні послуги знов пішли вгору: ще до опалювального сезону плюс 4 млрд

Очікувано найбільше  збільшився борг за газопостачання  - до 26,057 млрд гривень, хоча жовтень зазвичай не є визначиним періодом для суттєвого збільшення споживання газу.

У жовтня 2021 року борги українців за житлово-комунальні послуги знов почали стрімке зростання, і за місяць збільшилися на понад 4 млрд грн. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

Так, у жовтні борг населення за спожиті житлово-комунальні послуги збільшився на 6,6%, або на 4,059 млрд гривень, у порівнянні з вереснем. На початок листопада українці не сплатили за спожиті послуги вже 65,597 млрд гривень.

Борг за квартирну плату станом на 1 листопада 2021 року збільшився на 45,9 млн гривень - до 5,564 млрд гривень.

Борг за опалення та гаряче водопостачання збільшився на 588,7 млн гривень - до 19,344 млрд гривень.

Борг за газопостачання збільшився на 2,925 млрд гривень - до 26,057 млрд гривень.

Читайте також: В Україні знову діє норма про відключення населення від комунальних послуг за борги

Найбільша заборгованість за опалення та гаряче водопостачання зафіксована у Києві - 4,899 млрд гривень, Харківській області - 3,723 млрд гривень та Дніпропетровській області - 2,404 млрд гривень.

За газопостачання найбільша заборгованість в Одеській області - 3,455 млрд гривень, Донецькій області - 3,149 млрд ​​гривень та Дніпропетровській області - 2,375 млрд гривень.

Найбільшу заборгованість по квартирній платі у жовтні зафіксовано у Києві - 1,185 млрд гривень, Дніпропетровській області - 1,071 млрд гривень та Харківській області - 466,188 млн гривень.

Нагадаємо, станом на кінець вересня 2021 року борги населення по сплаті житлово-комунальних послуг продовжували знижуватися, кілька місяців поспіль, і склали 61,5 млрд грн, що на 3 млрд грн менше, ніж у серпні. 

З липня Мін'юст запустив процедуру автоматичного списання з банківських рахунків коштів боржників. У наказі №397/36019 від 25 березня 2021 року відомство пояснює, що автоматична система арешту грошей на банківських рахунках може застосовуватися на всі види стягнень, в тому числі і на борги по ЖКГ. При цьому для списання коштів все ще необхідне рішення суду. Однак сама процедура списання буде автоматизованою.

Водночас в Мін'юсті визнавали, що на той момент до інформаційної взаємодії, яка здійснюється за допомогою розробленого прикладного програмного інтерфейсу автоматизованої системи виконавчого провадження, були підключені лише 7 банків, із понад 70 зареєстрованих в Україні.

Втім, більшість із зареєстрованих банківських установ уже підключені до тестового середовища системи, ще близько десятка перебувають на стадії консультацій та попередніх налаштувань стосовно підключення до тестового середовища.

Нагадаємо, згідно із Законом України "Про виконавче провадження" підставою для відкриття виконавчого провадження з виконання судового рішення є пред'явлений стягувачем до відповідного відділу державної виконавчої служби виконавчий документ. Таким чином, для звернення судового рішення до виконання стягувачу в першу чергу необхідно отримати в суді виконавчий документ.