UA / RU
Підтримати ZN.ua

Болгарія та Словаччина просунулися в будівництві спільного газопроводу з Україною

Рівень інтеграції газових ринків країн-членів ЄС та України зростає.

Оператори газотранспортних систем Болгарії і Словаччини підписали меморандум про вивчення можливостей будівництва газопроводу Eastring ("Східне кільце").

Документ підписали болгарська Bulgartransgas і словацька Eustream в Софії у четвер, 10 червня.

Як зазначив міністр енергетики Болгарії Теменужк Петков, проект є логічним кроком на шляху до створення регіонального газового вузла. "Трубопровід Eastring може бути реалізований з мінімальними витратами, так як він буде використовувати існуючу інфраструктуру", - зазначив він.

Новий газопровід є частиною проекту ЄС з диверсифікованості джерел і маршрутів газу в регіоні. Він дасть змогу створити коридор для ефективної передачі газу між країнами, з'єднавши східну точку ГТС Словаччини (пункт Велки Капушани на кордоні з Україною) та болгаро-румунську транзитну лінію.

Eastring - проект для підключення систем передачі газу зі Словаччини, Чехії, України, Угорщини, Румунії і Болгарії. Аналогічні двосторонні угоди будуть укладені між іншими учасниками проекту. Орієнтовна потужність газопроводу складе 10-20 млрд куб. м в рік, його пропонується зробити двонаправленим, капітальні витрати оцінювалися від 750 млн до 1,2 млрд євро.

Раніше в НАК "Нафтогазі України" відзначали, що активне використання ГТС України дозволить країнам південно-східної Європи підвищити рівень своєї енергетичної безпеки та компенсує відмова від будівництва російських газопроводів.

Саме використання головного з'єднання Україна-Словаччина (через Велки Капушани, включає чотири трубопроводу) для поставок газу в обох напрямках дозволило б Румунії, Болгарії, Угорщині та іншим східноєвропейським країнам отримати доступ до западноейвропейским газовим ранки через існуючу інфраструктуру української ГТС.