UA / RU
Підтримати ZN.ua

Bloomberg: Китайські економісти назвали ціну війни Путіна проти України для Росії

Експерти із Шанхаю попереджають, що вторгнення залишить глибокі шрами на російській економіці.

Росію чекає різкий і тривалий спад реальних доходів. Тому що санкції, які були введені після того, як Владімір Путін наказав почати вторгнення в Україну, залишають глибокі шрами на російській економіці.

Такого висновку дійшли дослідники Сяї Ду і Цзи Вон з Шанхайського університету фінансів і економіки. Своє дослідження вони опублікували в журналі Economics Letters. Вони зауважили, що розрив торговельних зв’язків і втрата доступу до міжнародного виробництва може скоротити реальні доходи на 12%, а також призвести до «постійного падіння ВВП» в Росії.

«Ця втрата добробуту здебільшого пов'язані з втратою доступу до іноземних готових товарів і проміжних продуктів», - цитує китайських економістів Bloomberg.

Видання пише, що це одна з найбільш негативних оцінок наслідків війни, яку розв’язав Путін проти України. Китайські економісти змоделювали вплив ізоляції Росії від всіх економік світу крім Китаю, який залишається найбільшим торговельним партнером для неї. Попри те, що Пекін не приєднався до санкцій, ризик потрапити під вплив вторинних санкцій може все ж обмежити його ділові зв’язки з Москвою.

Читайте також: NYT: Армії Росії бракує техніки і через санкції Москва не може поповнити запаси

Попри те, що російська економіка змогла пристоуватися до тиску санкцій і, швидше за все, постраждає від менш різкої рецесії, ніж очікувалося, шкода в довгостроковій перспективі лишається більш непередбачуваної. І її важко оцінити. Китайські економісти виявили, що Росія зазнала б меншої, але все одно значної втрати добробуту на рівні 10%, якби санкції торкнулися лише торгівлі. А виробничі зв’язки залишилися б недоторканими.

«Міжнародне виробництво важливе для розуміння впливу економічних санкцій. Ми повинні приділяти більше уваги новинам про те, що західні міжнародні компанії пішли з Росії після початку російсько-української війни», - зауважили китайські експерти.

Економічні наслідки війни також вийдуть за межі Росії, хоча їхній вплив буде невеликим. Розрив торговельних і виробничих зв’язків скоротить реальних дохід у країнах Східної Європи на 0,56% і на 0,25% в Західній Європі.