UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бюджетний комітет погодив відтермінування виплат по єврооблігаціях — депутат

До липня 2024 року підлягають погашенню три випуски єврооблігацій на загальну суму понад $3 млрд.

Бюджетний Комітет ВРУ погодив постанову Уряду від 19 липня №805 про відстрочку платежів по єврооблігаціях на наступні 24 місяці, тобто до липня 2024 року, повідомив народний депутат Ярослав Железняк. 

Мова йде про загальну суму облігацій розміром 17 млрд доларів. При цьому відсотковий дохід буде нараховуватись, однак буде сплачений пізніше. 

“Фактично Уряд капіталізує відсотки. У будь-який час Уряд може зупинити відстрочення та сплатити відсотки, як тільки наша фінансова ситуація покращиться. Рішення прийнято одноголосно -21”, - написав Железняк.

За останніми даними Мінфіну, станом на 1 липня Україна вже спрямувала 62,1 млрд грн на обслуговування держборгу, це третя по величині стаття видатків держави за останні півроку.

У Мінфіні зазначили, що у інвесторів буде два тижні, аби  погодитися на нові умови. Якщо  питання підтримають більшість інвесторів, це буде вважатися консенсусом.

На думку Железняка, запропонований Україною варіант – "це дуже м'який сценарій навіть у порівнянні з реструктуризацією боргу 2015 року" та дозволить зберегти довіру інвесторів.

За даними Мінфіну на його сайті, всього на ринку існують 13 випусків єврооблігацій України загальною номінальною вартістю $17,26 млрд та EUR2,25 млрд.

До липня 2024 року підлягають погашенню три випуски єврооблігацій України на загальну суму $3 млрд 17,59 млн: 1 вересня 2022 року – на $912,35 млн, 1 вересня 2023-го – на $1 млрд 355,23 млн та 1 лютого 2024 року року – на $750 млн.

Завкруглено виплати відсотків за ними та ще 10 випусків єврооблігацій за два роки становитимуть за поточними ставками близько $3 млрд.

Читайте також: Радники кредиторів Нафтогазу відмовляють їх від реструктуризації НАКівського боргу

Зазначимо, що сьогодні група кредиторів України у складі Канади, Франції, Німеччини, Японії, Великобританії та США в середу заявили, що настійно рекомендують власникам єврооблігацій України прийняти її пропозицію про відстрочку виплат та перегляд умов щодо ВВП-варрантів.