UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бізнес прогнозує зростання інфляції та курсу долара – опитування НБУ

Ділова активність підприємств впала до найнижчого з 2015 року показника.

Український бізнес погіршив очікування щодо уповільнення інфляції на наступні 12 місяців до 7% з 5,1%у, а також прогнозує ослаблення курсу гривні до 28,28 грн за долар з 26,01 грн. Про це йдеться в результатах регулярного щоквартального опитування ділових очікувань Нацбанку.

Наголошується, що бізнес більш стримано очікував збільшення обсягів виробництва товарів і послуг в Україні у наступні 12 місяців. Так, майже 34,1% (10,4% кварталом раніше) респондентів очікували зниження цього показника.

За даними опитування, ділова активність українських підприємств знизилася до наинизшего з 2015 року показника індексу ділових очікувань (ІДО) на наступні 12 місяців - до 90,8% з 110,5% кварталом раніше.

Наголошується, що зниження ділової активності очікують підприємства всіх видів і напрямків діяльності.

Опитування свідчить, що більшість компаній не очікують зміни свого фінансово-економічного стану у наступні 12 місяців, 22% компаній очікують погіршення. Регулятор відзначив, що більш песимістичні оцінки мають представники малого і середнього бізнесу.

Також третій квартал поспіль збільшується частка компаній, які прогнозують зменшення кількості працівників на своїх підприємствах. Зокрема, зросла частка підприємств, що планують скорочення персоналу в найближчі 12 міс. - до 26,3% з 21% кварталом раніше. Песимістично налаштовані респонденти усіх видів економічної діяльності, крім будівництва, де прогнозують незмінність чисельності працівників.

Разом з тим, значно зменшилася кількість компаній, які планують підняти зарплати своїм співробітникам протягом наступних 12 міс. до 36,5 з 63,4%. 

Читайте також: Долар по 30, інфляція і запуск друкарського верстата: Смолій розповів про вимоги влади до Нацбанку

Раніше міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко заявив, що оптимальний рівень інфляції в Україні в короткостроковій перспективі повинен бути не нижче 8-9%. Це буде стимулювати економічне зростання.

Також президент Володимир Зеленський розкритикував Нацбанк за «занадто дорогу», на його думку, гривню. За його словами, у держбюджеті закладено долар по 30 гривень.