UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бізнес-партнер Лазаренка має намір відсудити у Григоришина 300 млн доларів

Петро Кириченко через американський суд спробує повернути собі частину нажитих у 90-х роках активів.

Колишній бізнес-партнер Павла Лазаренка Петро Кириченко збирається відсудити майно в однієї з офшорних компаній Костянтина Григоришина - віргінської Dastime Group LTD. У разі успіху Кириченко вдасться отримати майже 300 млн дол. про це в статті для ZN.UA пише оглядач Ігор Маскалевич.

З Григоришиним Кириченко, за даними ZN.UA, вирішив з'ясувати стосунки в американському суді.

За часів прем'єрства Лазаренка Кириченко тоді активно працював з Костянтином Григоришиним в енергетичній сфері: були спільні проекти, йшли гроші, нараховувалися дивіденди. Приватизація обіцяла вихід на новий рівень освоєння фінансових потоків. Григоришин повинен був забезпечити технічну частину, ну а друга сторона допомогла б "регулювати" адмінресурсні питання і початкове фінансування.

У листопаді 1996-го було створено кілька віргінських офшорок, готових активно брати участь у приватизації енергетики. Одна з них - Court Holdings навіть засвітилася як засновник так званого "Інвестиційного пулу". Contrast Holdings, Orlick Enterprises, Puma Trading, Paddox Industries теж спрацювали, а щось зі створених інструментів залишилося про запас. Але в усіх них була частка Кириченко, спочатку в основному 51%.

У лютому 1998 р. Костянтин Григоришин і Петро Кириченко підписали протокол про створення на паритетних засадах фонду для діяльності в галузі енергетики і промисловості. З документа, переданого в американський арбітраж, випливає, що на той момент у фонді було акцій українських підприємств на 41,2 млн дол. Домовилися довести суму до 65 млн дол. Левову частку (21 млн дол.) нових ресурсів вносив Кириченко. Придбане на кошти фонду майно домовилися ділити навпіл.

Крім того, Григоришин забезпечив товарний кредит "спільній структурі", внісши до фонду векселі АЕС (на 85 млн дол.), борги банків "Зевс" та "Слов'янський".

Кириченко теж додав трохи грошей (заліком дивідендів від спільного бізнесу) і пообіцяв пізніше забезпечити кредити на 450 млн дол. Однак обіцяних кредитів Кириченко не забезпечив, а незабаром весь його час поглинули проблеми з американським правосуддям через справу Лазаренка. У свою чергу, Григоришин переключився на нових партнерів - братів Суркісів.

При цьому Петру Кириченку, за його словами, навіть не повертали раніше вкладені кошти.

Тільки в 2002 р., коли справи у Кириченка в США пішли краще, був підписаний протокол про повернення раніше вкладених грошей. Підрахували, що за 1995-1998 рр. він вклав 42,5 млн дол., повернути як і пообіцяли за п'ять років. Але тут проблеми почалися вже у Григоришина.

Грошей Петру Кириченку, природно, ніхто не платив. Тим часом акції підприємств (тих самих обленерго), куплені "спільними" офшорками, переводилися на інші компанії.

Загалом, коли у 2006 р. партнери чи не вперше змогли поговорити по телефону, все вже було зовсім по-іншому. Про попередні домовленості не згадували, а Кириченку дали адресу свого юриста, після чого запропонували повернути втричі менше - лише 14,5 млн дол.

Зрештою, перевага "синиці в руках" подіяла, і в червні 2008-го сторони домовилися. Кириченко поступався свою частку в семи офшорках на іншу віргінську компанію - Dastime Group LTD. Натомість йому перераховували гроші. На цьому відносини повинні були завершитися.

Однак, за словами Кириченка, в грудні 2010 р. він зустрівся з колишнім директором "Інвестиційного пулу" Олександром Вартаняном. Він і поінформував Кириченка про те, що активи, що пішли від нього коштують разів у 20 дорожче (близько 300 млн дол.).

Зараз з можливих 300 млн дол. втраченої вигоди Петро Кириченко відняв вже отримані майже 15 млн, а за іншими - "більш ніж 280 млн дол." - попрямував до американської Феміди.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Ігоря Маскалевича "А" і "В" сиділи на... ТВЕЛах, обленерго, феросплавах...". !zn

Читайте також:

Печерський суд закрив кримінальні справи проти ключового свідка у справі Щербаня

Тяжби олігархів: Ахметов і Григоришин не поділили землю в Сімеїзі

Капітал Януковича-молодшого за півроку виріс втричі