Представники бізнес-асоціацій України звернулись до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та Міністерства фінансів з проханням доопрацювання критеріїв блокування податкових накладних.
"Звертаємось до Вас з проханням інтенсифікувати роботу з доопрацювання критеріїв блокування податкових накладних, врахувати пропозиції експертів і бізнесу та реалізувати необхідні зміни найближчим часом, а також забезпечити можливість неупрежденого і незалежного розгляду скарг платників податків на необґрунтовані рішення співробітників Державної фіскальної служби", - йдеться у зверненні.
Представники асоціацій вважають, що для належного функціонування системи СЕА ПДВ, автоматичного відшкодування ПДВ та ефективної боротьби зі "скрутками" необхідна система призупинення реєстрації ризикових податкових накладних.
На думку авторів звернення, необхідно удосконалити процес та внести корективи до роботи Системи автоматичного блокування податкових накладних, які повинні врахувати особливості бізнес-процесів і бізнес-операцій реального бізнесу, зокрема, в частині передплат. Також потребує вирішення питання щодо пришвидшення оброблення технологічних карток та необхідна організація належної безперебійної роботи Електронного кабінету платника податків з удосконаленням алгоритмів та недопущенням відмови у прийнятті документів за формальними ознаками.
"Необхідним, на нашу думку, є створення апеляційного органу за участю співробітників Міністерства фінансів Укаїни і представників офісу Бізнес-омбудсмена для розгляду скарг платників податків на неправомірні і безпідставні дії Державної фіскальної служби України, зокрема, щодо відмови у реєстрації відповідних технологічних карток", - зазначається у зверненні.
"Ми вітаємо ініціативу Міністерства Фінанасов України щодо створеня робочої групи з доопрацювання критеріїв за участю представників бізнесу, експертів, фахівців Міністерства фінансів та народніх депутатів. Сподіваємось, що критерії будуть швидко доопрацьовані робочою групою, та перешкоди для реального бізнесу будуть усунені", - вказано у документі.
Нагадаємо, що податкові перешкоди залишаються суттєвими для розвитку малого та середнього бізнесу.