UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більше трильйона гривень витрачають українці "в тіні"

Спрощена система нахабно використовується великим бізнесом.

Населення, як і раніше, більше половини своїх коштів витрачає на придбання товарів, які реалізуються в "тіньовому" секторі економіки. Так, свіжі розрахунки Мінекономрозвитку за I квартал 2017 р. за методом "витрати населення - роздрібний товарообіг" зафіксували рівень тіньової економіки в 55% від обсягу офіційного ВВП. І якщо він становив у 2016 р. майже 2,4 трлн грн, це означає, що значно більше трильйона гривень витрачається населенням на покупки в "тіні".

Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Следзь. Автор впевнений, що такі гроші - не для дрібних підприємців. Мова про те, що спрощена система нахабно використовується великим бізнесом.

"Причому використовується масово. За експертними даними на кінець 2016 р., 65% зареєстрованих ФОП, по суті, не вели власну підприємницьку діяльність, а використовувалися власниками великого бізнесу в якості внутрішнього офшору. За неконтрольований "кеш", отриманий від цього офшору, і оплачується продукція, що надходить на ринок за "тіньовими" каналами, у тому числі і з використанням дозволених законодавством варіантів ввезення товарів (наприклад, пересилання поштою) нібито для особистих потреб, - йдеться в статті. - Свою лепту в "тіньову" комерцію вносить і інтернет-торгівля, обсяги якої прискорено зростають. Схему з використанням уявних ФОП, нітрохи не соромлячись, використовують навіть флагмани вітчизняного інтернет-бізнесу, за якими стоять (або нещодавно стояли) високопоставлені представники влади".

На думку автора, перед державою стоїть завдання якомога швидше відокремити ракову пухлину оптимізаторів від цього малого бізнесу".

Детальніше про тінізації великої торгівлі читайте у статті Сергія Следзя ""Тінь" реалізується... внутрішнім офшором" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".