UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більше 70% кредитів за програмою "5-7-9" пішли на рефінансування старих боргів

Найбільшу кількість кредитів було видано державними банками.

Станом на 10 листопада кількість виданих за програмою 5-7-9% позик збільшилася до 5373, а їх обсяг - до 12690 млн грн. Основним користувачем програми є аграрний сектор, на який припадає понад половини загального обсягу наданих кредитів.

Найбільшу кількість кредитів було видано державними банками (крім Укрексімбанку), але, з точки зору обсягів, з великим відривом лідирує «Райффайзен Банк Аваль» (3 млрд грн, або близько чверті від загального обсягу). На другій позиції - ПУМБ (1,7 млрд грн), на третьому - «Креді Агріколь Банк» (1,6 млрд), на четвертій - Кредобанк (1,3 млрд) і тільки після них йде трійка державних банків (Приватбанк, Укргазбанк і Ощадбанк) з об'ємом понад 1 млрд грн у кожного.

Близько 72% (9,1 млрд грн) від загального обсягу наданих в межах програми кредитів - це кредити на рефінансування раніше отриманих позик, в той час як частка нових інвестиційних кредитів (надаються переважно державними банками) становить всього 19% (2,4 млрд ), антикризових кредитів за ставкою 3% - 9% (1,1 млрд грн).

Таким чином, можна констатувати, що програма 5-7-9% фактично використовується банками для порятунку своїх клієнтів від можливого дефолту за раніше отриманими позиками. Такий результат цілком прийнятний, особливо в умовах кризи, але у нього дуже мало спільного з метою програми, заявленої на старті.

Про інші результати роботи держпрограми по кредитуванню бізнесу читайте в тексті В.Ломаковіча і М.ДЖУС "Ефект 5-7-9".