UA / RU
Підтримати ZN.ua

Білий дім закликав банки США не купувати облігації Росії – WSJ

Американська влада нагадала фінустановам про війну в Україні і санкції.

Влада США порадила цілій низці американських банків не купувати ненадійні державні бонди Росії через політичні ризики, які вони в собі несуть, навіть якщо здається, що це може принести дохід.

Про це повідомляє Wall Street Journal, додаючи, що в Білому Домі також нагадали фінансовим установам, що наразі дії американський режим санкцій проти Росії, які Вашингтон увів проти Кремля за військову агресію проти України.

"Дуже важливо, щоб приватні компанії в США, ЄС і інших країнах розуміли, що Росія буде залишатися ринком з високим рівнем ризику до тих пір, поки вона продовжує військові дії проти України", - застерегли у Білому домі.

Ця порада від американської влади може нашкодити спробам Кремля отримати кредити за кордоном через дефіцит бюджету, який стає дедалі більшим через низьку вартість нафти. В 2016 році Росія планує випустити міжнародних облігацій на три мільярди доларів.

Взяти участь у купівлі цих паперів Москва вже запросила низку банків США, зокрема Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, J.P. Morgan Chase & Co. i Morgan Stanley. У свою чергу банк , Citigroup вже відмовився від пропозиції Кремля. Решта фінустанов поки не роблять коментарів з цього приводу.

Тим часом, видання Bloomberg писало, що економіка Росії буде в біді, поки Путін при владі, а санкції діють. Навіть найбільш сміливі інвестори, які все ж вкладали гроші в Росії минулого року, тепер розпродають свої російські активи.

Тим часом, Росія готує продуктові картки для населення на тлі кризи. Згідно з інформацією видання "Ведомости", яке посилається на план адресної програми, розроблений Мінпромторгом, програма повинна стартувати в 2017 році.

Видання The Economist писало, що російська економічна криза переростає з гострої в хронічну. МВФ прогнозує Росії скорочення економіки ще на 1% в цьому році. Російські чиновники почали похмурі розмови про "нову реальність", визнаючи, що їхня орієнтована на експорт енергоносіїв модель економіки себе вичерпала. Водночас, Росія навряд чи зіштовхнеться з такими ж гострими проблемами, які обвалилися на неї в 2014-му.

Раніше на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Екс-глава Мінфіну Олексій Кудрін попередив мешканців Росії про новий пік кризи. Його турбує зниження інвестицій, які зазвичай дозволяють зробити заділ на майбутнє.