UA / RU
Підтримати ZN.ua

Базова інфляція в єврозоні в квітні досягла максимуму з 2013 року - 1,2%

Пасхальні канікули в Європі стимулювали підвищення цін.

Зростання споживчих цін, без урахування таких волатильних факторів, як вартість енергоносіїв, продуктів харчування та алкоголю (індекс CPI Core, який відстежує Європейський центральний банк, ЄЦБ), цього місяця прискорилося до 1,2% в річному вираженні з 0,7% в березні. Про це свідчать попередні дані Статистичного управління Європейського союзу (Eurostat).

Таким чином, базова інфляція в єврозоні в квітні досягла максимуму з 2013 року.

Економісти очікували зростання Core CPI на 1%.

У цілому споживчі ціни в єврозоні в квітні збільшилися на 1,9% в річному вираженні, таким чином, інфляція прискорилася з березневих 1,5%. Аналітики, опитані західними агентствами, прогнозували посилення темпів зростання споживчих цін до 1,8%.

Одним з основних факторів активного прискорення інфляції стали пасхальні канікули в Європі, які призвели до більш значного підвищення цін на розваги, транспортні та туристичні послуги.

Разом з тим керівники ЄЦБ на квітневому засіданні знову наголосили, що поки не спостерігають переконливого підвищуючого тренду базової інфляції, хоча й зазначили, що ризики для економічних прогнозів єврозони наблизилися до точки рівноваги.

Глава Центробанку єврозони Маріо Драгі нагадав, що ЄЦБ використовує 4 основні критерії інфляції, та їх оцінка не змінилася - істотного посилення інфляції не очікується, хоча з'являються його боязкі ознаки. Ризики дефляції в єврозоні практично зникли, вважають в ЄЦБ.

У Німеччині інфляція в квітні зросла до 2%, у Франції зростання споживчих цін залишився на рівні 1,4%.

Продукти харчування, алкоголь і тютюнові вироби в єврозоні подорожчали в квітні на 1,5% в річному вираженні після підвищення цін на 1,8% місяцем раніше. Зростання вартості енергоносіїв посилився з 7,4% до 7,5%, послуг - з 1% до 1,8%.

На початку квітня МВФ підтвердив свій прогноз інфляції в Україні у 2017 році на рівні 10%.

На початку березня Світовий банк погіршив прогноз інфляції в Україні у 2017 році з 8,5% до 10%.

Нагадаємо, що, за даними Державної служби статистики, споживчі ціни в Україні в березні 2017 року порівняно з лютим, виросли на 1,8%.