UA / RU
Підтримати ZN.ua

Банківська таємниця: за збереження якої інформації фінустанови несуть відповідальність

Банк може надати доступ до інформації клієнта лише за рішенням суду.   

Укладаючи договір з банком клієнти хочуть бути впевнені у тому, що конфіденційна інформація, яка стала відомою фінустанові, "не піде в люди". Йдеться про персональні відомості, діяльність клієнта та стан його рахунку. Закон "Про банки і банківську діяльність" визначає інформацію, яка підпадає під визначення банківської таємниці.

Відповідно законодавства, більша частина інформації залишається конфіденційною, за винятком, коли розкриття необхідне за рішенням суду. Банки повинні зберігати в таємниці такі дані:

Розкривати конфіденційну інформацію про клієнтів можна за рішенням суду та у відповідь на запит державних установ (Національної поліції, НАБУ, Бюро економічної безпеки, Державного бюро розслідувань тощо). А також за запитом юридичної/фізичної особи, яка безпосередньо пов’язана з відомостями.

Читайте також: Рік Змії: Нацбанк презентував нову памʼятну монету

Установи та посадові особи, винні в незаконному розголошенні банківської таємниці, несуть цивільно-правову і кримінальну відповідальність. Наприклад, українці мають право вимагати відшкодування завданих збитків і моральної шкоди.