Обмеження готівкових розрахунків в Україні супроводжуватиметься зниженням комісійних банків за безготівкові розрахунки клієнтів.
Таку думку, зокрема, висловила регіональний менеджер «Райффайзен Банку Аваль» Марія Стець під час засідання Фінансового прес-клубу, проведеного у Львові за підтримки «Дзеркала тижня. Україна».
Експерт також звернула увагу на те, що невеликі підприємства дедалі охочіше встановлюють термінали для проведення безготівкових розрахунків. «Статистика показує, що в червні цього року в порівнянні з четвертим кварталом минулого року є позитивна тенденція в зацікавленості клієнтів по встановленню терміналів», - додала Стець.
Директор західного роздрібного регіонального центру «Правекс-банку» Володимир Чорненький зазначив, що в законопроекті №10656, який передбачає надання права НБУ встановлювати граничну суми готівкових розрахунків, є рекомендація щодо зменшення відповідних комісійних. Сприятиме ж цьому і зниження витрат банків на обслуговування готівкового обігу.
«В середньому витрати по обслуговуванню одного банкомату коливаються в $400-700 в місяць. Банки будуть зацікавлені зменшити комісію, тому що зменшаться затрати на опрацювання готівки», - додав фахівець.
При цьому він констатував, що на ринку вже окреслилася тенденція до зниження комісійних. Спонукає ж до цього гостра конкуренція між учасниками ринку.
«У [міжнародних] платіжних систем у правилах є норма, що на окремих ринках національне законодавство має більш високі пріоритети. Тому, ця норма за допомогою регулятора буде домінувати над правилами платіжних систем», - додав начальник управління платіжних систем та інструментів «Сбєрбанку Росії» Андрій Поддерьогін. !zn
Читайте також:
Рада дозволила Нацбанку встановлювати ліміт на розрахунок готівкою
Обмеження готівкових розрахунків вдарить по конвертаційним центрам
Нацбанк розповів про переваги відмови від готівки та переходу на «пластик» у розрахунках