UA / RU
Підтримати ZN.ua

Банки прогнозують збільшення попиту на кредити на тлі зростання неплатежів

Значний вплив на ринок банківських послуг здійснила епідемія коронавірусу, але з червня місяця робота фінустанов пожвавилася.

Сьогодні, 24 липня, повідомляється, що банки України очікують у III кварталі 2020 року відновлення попиту на кредити з боку населення та бізнесу. Умови кредитування можуть стати доступнішими, але якість кредитних портфелів погіршиться.

Ця інформація фігурує в опублікованому Нацбанком "Опитуванні про умови банківського кредитування".

"Пік негативних очікувань банків було пройдено в минулому кварталі, а вже в поточному опитуванні очікування банків на наступні 12 місяців почали поліпшуватися. Майже 60% респондентів очікує збільшення обсягу кредитного портфеля в наступні 12 місяців, що вдвічі більше, ніж у попередньому опитуванні", - йдеться в документі.

Читайте також: Логіка допомоги

Банки очікують погіршення якості кредитних портфелів, хоча ці очікування дещо покращилися порівняно з попереднім кварталом. Фінустанови вказують на деяке відновлення зростання обсягів депозитів: близько половини респондентів очікує припливу коштів населення і бізнесу.

За даними опитування, у квітні-червні 2020 року на тлі продовження коронакризису попит бізнесу на кредити майже не змінився, якщо порівняти з минулим кварталом. Знижувався попит населення на кредити, зокрема споживчі позики, у зв'язку з пригніченими споживчими настроями та зменшенням витрат на товари тривалого споживання.

Опитування проводилося з 18 червня до 9 липня 2020 року серед кредитних менеджерів 24 банків. Відповіді дали всі респонденти, їх частка в загальному обсязі активів банківської системи становить 91%. Результати опитування відображають думку респондентів і не є оцінками або прогнозами НБУ.

За даними НБУ, відсоткові ставки за новими кредитами банків для населення в червні 2020 року в національній валюті становили 36,3% річних, що на 0,6 в. п. нижче, ніж у травні (36,9%).

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів ліквідує Державну фіскальну службу до кінця поточного року, оскільки її скасування є фактично умовою другого траншу макрофінансової допомоги України.

Нагадуємо, правління Національного банку, незважаючи на очікування експертів і обіцянки нового голови НБУ, залишив облікову ставку на колишньому рівні – 6%.

Центробанк переглянув прогноз облікової ставки на 2020 рік з 7% до 6% річних з наступним її збільшенням у 2021 році до 6,5%.

Регулятор уточнив, що попереднє зниження облікової ставки ще не повністю відбилося на вартості ресурсів на фінансових ринках.