UA / RU
Підтримати ZN.ua

Банки-банкрути заборгували Нацбанку 25 мільярдів гривень

НБУ ініціював 110 судових розглядів, щоб повернути гроші.

Національний банк України (НБУ) в період з 2014 року по нинішній день ініціював 110 судових розглядів з метою повернення заборгованості за кредитами за рахунок коштів фінансових поручителів та заставного майна поручителів збанкрутілих банків. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Тільки за останні півроку регулятор подав до судів 35 нових позовів про звернення стягнення на майно поручителів банків-банкрутів на загальну суму позовних вимог 4 млрд грн.

"Сьогодні на розгляді в судах різних інстанцій знаходиться 89 справ із загальною сумою позовних вимог у розмірі 25 млрд грн", - йдеться в повідомленні.

Однак цей процес важко назвати швидким через те, що поручителі, зловживаючи своїми правами, намагаються уникнути виконання зобов'язань і затягують розгляд справ у судах, зазначає НБУ.

Зараз в рамках примусового виконання за вже отриманими рішеннями судів за рахунок заставленого майна задоволені вимоги НБУ на суму майже 0,5 млрд грн.

Нагадаємо, що НАБУ підозрює Національний банк у співучасті у розтраті 12 млрд грн рефінансування.

Повідомлялося, що НБУ систематично видає рефінансування банкам, назви яких тримаються в таємниці. Експерти вважають, що НБУ перейшов до політики неоприлюднення банків, яким видається рефінансування, оскільки побоюється паніки серед вкладників банків. Адже вкладники можуть вирішити, що в банку проблеми і почати забирати гроші з банку. Так, в кінці травня Нацбанк надав одному банку кредит рефінансування на загальну суму 500 млн грн.

На думку банкірів повернення "рефінанса" стало бізнесом для власників банків і чиновників НБУ.

Як писало DT.UA у статті "Де гроші?", якщо відволіктися від шквалу пристрастей та емоцій, якими супроводжується розчищення банківського сектора, то в сухому залишку країна має дуже сумний результат. А саме: більше 100 млрд грн розданого банкам-"зомбі" рефінансування не тільки пішли на фактичну підтримку бізнесів їх власників, але й перейшли на валютний і інші ринки. І вилилися в кінцевому підсумку у трикратну девальвацію національної валюти і 60-відсоткову інфляцію.