В РФ банки зобов'язали повідомляти в Росфінмоніторинг про операції клієнтів, які є резидентами 41 країни, пише "Известия".
Відповідний лист було днями розіслано у фінустанови. У списку опинилися США, Канада, Євросоюз (включає 28 держав), Австралія, Норвегія, Іран, Сирія, Судан, Нова Зеландія, Аргентина, Мексика, Швейцарія, Північна Корея і Ямайка.
"Якщо банк буде нехтувати цією вимогою, його дії будуть кваліфіковані як порушення антивідмивного 115-ФЗ, найжорсткіша міра за порушення цього закону - відкликання в банку ліцензії. Операції клієнтів з новоспеченого чорного списку визнаються "сумнівними" і не рекомендуються банкам до проведення", - йдеться в статті.
Близьке до відомства джерело зазначило виданню, що список сформований "у відповідності з поточною політичною та економічною ситуацією в світі і в Росії". Серед чорних списків у Росфінмоніторингу зараз діє "Перелік терористів і екстремістів".
Згідно з листом російського відомства, до списку увійшли: країни, щодо яких РФ ввела санкції у відповідь на початкові санкції з їх боку; які не виконують вимоги FATF (міжнародна Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей); країни, які підтримують тероризм, не ведуть боротьбу з корупцією або сприяють вільному обігу наркотиків.
Останні кілька місяців в США та Європі, а також в Росії в рамках обговорення посилення санкцій велися розмови про відключення РФ від міжнародної системи SWIFT. Західні аналітики покладали на цей захід серйозні надії. У Росії вже офіційно почали розробляти план на випадок такого повороту подій. Проте в кінці березня авторитетне агентство Bloomberg повідомляло, що США і ЄС на даний момент виключили можливість такого кроку, оскільки це призвело б до великого "непрямого збитку".
Оновлено 11:43: Росфінмоніторинг офіційно спростував інформацію про наявність списку "чорного списку" для банків.
"Ми спростовуємо існування списку країн, про операції з резидентами яких,банки повинні повідомляти Росфінмоніторинг", - заявили в прес-службі російського відомства, пише ТАСС.
При цьому у відомстві уточнили, що існує лист Росфінмоніторингу №43 від 1 квітня 2015 року з рекомендаціями щодо розробки критеріїв виявлення і визначення ознак незвичайних угод. Однак його дія поширюється не на банки, а на некредитні фінансові організації.
"Для банків існує відповідне розпорядження Банку Росії", - пояснили в прес-службі Росфінмоніторингу.