UA / RU
Підтримати ZN.ua

Банк Англії визнав законним bail-in при націоналізації ПриватБанку

Йдеться про 596 млн дол., які власникам бондів ПриватБанку хочуть повернути.

Банк Англії визнав законною процедуру bail-in, яка була проведена в ході націоналізації Приватбанку. Про це йдеться в повідомленні Банку Англії.

«НБУ подав в Банк Англії запит про проведення bail-in за чотирма позиками на загальну суму 595 млн доларів США, що фінансуються за допомогою єврооблігацій банку... Банк Англії вирішив визнати bail-in ПриватБанку, і Казначейство затвердило це рішення. Визнання Банку Англії підтверджує bail-in цих позик відповідними до англійського законодавства », - йдеться в повідомленні.

Мова йде про 596 млн дол., які тепер не потрібно повертати власникам бондів банку.

Нагадаємо, що в процесі націоналізації ПриватБанку його зобов'язання перед компанією SPV (емітентом єврооблігацій) підлягали процедурі bail-in і були обміняні на акції додаткової емісії банку. Під bail-in потрапили три випуски єврооблігацій: на $175 млн з погашенням 28 лютого 2018 року, на $200 млн з погашенням 23 січня 2018 року, а також на $220 млн з погашенням в 2021 році.

Читайте також: Націоналізація "ПриватБанку": Розгляд справи перенесли

Звітуючи в Раді генпрокурорка Ірина Венедиктова заявила, що не може блокувати «справа Приватбанку», і виправдовувала проведення додаткових експертиз інтересами справи.

На практиці призначення додаткових, а насправді непотрібних експертиз часто використовується, навпаки, для затягування часу або злиття справ. До того ж, всі необхідні експертизи вже провело НАБУ. У бюро припускають, що справу можуть «злити» за відпрацьованою схемою: Печерський райсуд Києва може передати її з НАБУ в інший орган досудового розслідування.

Про що Венедиктова збрехала під час виступу в Раді, читайте в матеріалі Вадима Валька і Богдана Миколайчука «Казки для депутатів» в ZN.UA.