UA / RU
Підтримати ZN.ua

Азаров вважає, що Україна не повинна обирати між Митним союзом і ЄС

Прем'єр вважає, що Україна повинна шукати для себе оптимальні варіанти розвитку економічних ринків, а не обирати, куди краще вступати - в Митний союз чи Євросоюз.

Прем'єр-міністр Микола Азаров виступив проти протиставлення ринків Європейського Союзу Митному союзу Єдиного економічного простору (Росія, Білорусь, Казахстан). Про це він заявив 11 липня, відкриваючи засідання Кабінету міністрів.

"Україна повинна енергійно шукати альтернативи на зовнішніх ринках і працювати над збалансованістю зовнішньої торгівлі. Ще раз підкреслюю, що не можна протиставляти, який з ринків для нас важливіший", - сказав він.

При цьому він додав, що будь-яка можливість стабільного розвитку економіки і фінансової системи є важливою. "Тому завдання - адаптувати нашу економіку до ситуації, яка складається в Європейському Союзі, і в Митному союзі, і в інших країнах", - сказав прем'єр.

Прем'єр також розкритикував окремих опозиційних політиків за те, що вони відкидають саму можливість співпраці з країнами Митного союзу. "Це, з одного боку, низький рівень їхньої державної відповідальності, а з іншого - рівень економічної компетенції", - зазначив він.

На думку 3, потрібно зміцнювати позитивні економічні тенденції: залучення інвестицій у виробництво, створення нових робочих місць, впровадження енергоефективних технологій, імпортозаміщення і на цій основі - зростання соціальних стандартів, збільшення ємності внутрішнього ринку.

Як відомо, угоду про асоціацію Україна-ЄС було парафовано у 2012 році. Після технічної звірки проекту Угоди сторони здійснюють офіційний переклад документа українською мовою і всіма мовами країн-членів ЄС. Після цього документ зазвичай очікує підписання і ратифікація.

Угода про асоціацію Україна-ЄС може бути підписана на саміті Східного партнерства у листопаді 2013 року у Вільнюсі. Зі свого боку ЄС неодноразово озвучував низку умов, при виконанні яких документ буде підписаний.

Серед них - реформа правоохоронної системи, вдосконалення виборчого законодавства, усунення вибіркового правосуддя, вирішення питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко. !zn

Читайте також:

В Євросоюз хочуть майже 60% українців

Молдова і Грузія випередили Україну в рейтингу євроінтеграції

Розмови про те, що ЄС "втомився від розширення", необхідно припинити, - Кваснєвський