UA / RU
Підтримати ZN.ua

Азаров хоче відмовитися від закупівлі російських нафти та газу для нафтопереробної галузі

В Україні нафтохімії потрібні стратегічні інвестори і довгострокові контракти на закупівлю неросійської сировини, заявив прем'єр.

Українській нафтохімічній галузі при існуючих цінах на сировину необхідна глибока модернізація для рентабельної роботи і подолання технологічної відсталості, що неможливо за рахунок бюджетних ресурсів у зв'язку з їхньою нестачею, а тому потрібне залучення стратегічних інвесторів.

Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи засідання Кабінету міністрів у середу, 11 вересня.

Прем'єр підкреслив, що необхідно створювати стимули для інвестиційної діяльності у галузі, нарощувати внутрішній видобуток і домовлятися про довгострокові контракти з найбільшими експортерами нафтогазової сировини, бо Росія не виконує обіцянку про зниження ціни на природний газ і зберігає "надмірне" експортне мито на нафту.

"Найчастіше українські підприємства істотно поступаються конкурентам саме через надмірну вартість енергоносіїв", - зазначив Азаров.

За його словами, конкурентоспроможність вітчизняних товарів є заручницею високих цін на енергоносії, насамперед, російських (ціни на газ вищі за європейські, експортне мито на нафту надмірно високе). Їхня вартість і "з'їдає" кошти, які можна було б витратити на модернізацію та розвиток виробництва, зазначив прем'єр.

"Низька глибина переробки нафти на вітчизняних заводах і неприйнятно малий, у порівнянні з сучасними технологіями, вихід світлих нафтопродуктів не забезпечують рентабельну роботу на дуже дорогій російській нафті. Так само неможлива рентабельна робота хімічних підприємств на дуже дорогому російському газі", - сказав Азаров.

"Іншого способу, окрім як зменшувати енерговитрати і знаходити альтернативу занадто дорогим російським газу і нафті, для нас не існує... необхідно сконцентруватися на створенні привабливих умов для залучення інвестицій у нафтогазову галузь стратегічних інвесторів", - заявив прем'єр.

Прем'єр нагадав, що в останні роки зупинили роботу Херсонський, Одеський, Надвірнянський, Дрогобицький і Лисичанський НПЗ. !zn

Читайте також:

Україна хоче постачати на НПЗ нафту з Казахстану

Кабмін пішов на поступки "ЛУКОЙЛу" заради запуску "Карпатнафтохіму"

"ТНК-ВР Коммерс": Уряд так і не визначився, чи потрібна Україні власна нафтопереробка