UA / RU
Підтримати ZN.ua

Аварійних станів на ТЕС і ТЕЦ в Україні за рік стало більше в 2,5 раза: причини

Під час позапланової перевірки виявлено 603 порушення.    

Кількість аварійних станів на енергоблоках виробників електричної енергії в Україні протягом року збільшилась майже вдвічі: за перші 10 місяців 2020 року було 194 відмови, а в 2021 році цей показник склав уже 472, повідомляє Держенергонагляд.

«Зростання попиту на електроенергію у період низьких температур призводить до необхідності включення в роботу значної кількості енергоблоків енергогенеруючих компаній. У той саме час, технічний стан енергоблоків виробників електричної енергії викликає занепокоєння через зростання аварійності на них та обмеження генерування електроенергії через низькі запаси палива. Лише протягом жовтня 2021 року у зв’язку з цим обладнання ТЕС і ТЕЦ сумарною встановленою потужністю близько 9000 МВт залишались поза роботою», - кажуть інспектори.

Через високу аварійність Держенергонагляд провів позапланові перевірки низки компаній, які займаються електрогенерацією або керують відповідними підприємствами: «ДТЕК Західенерго», «Донбасенерго», «Харківська ТЕЦ-5», «ДТЕК Дніпроенерго», «Центренерго», «Київтеплоенерго», Фірма «Технова», «ДВ Нафтогазовидобувна компанія», «ДТЕК Східенерго» та «Черкаське Хімволокно». Виявили 603 порушення, які зараз усувають.

Причини аварійного стану ТЕС і ТЕЦ:

Читайте також: Відключення електроенергії будуть, але не плутати з віяловими: Міненерго оприлюднило графік ремонтів

У вересні Україна завершила технічне від’єднання від енергосистем Росії та Білорусі. Далі українська енергосистема має синхронізуватися з європейською мережею ENTSO-E. Це стане одним із важливих етапів євроінтеграції України, кажуть в уряді.