В результаті перевірок Держаудит Служби, яка продовжує аудит до 17 грудня, суму компенсації різниці в тарифах підприємствам ТКЕ для місцевих бюджетів було урізано з 48 млрд грн до 26,9 млрд, що викликає цілу низку питань щодо експертності даних розрахунків. На сайті Міністерства розвитку громад та територій повідомляється, що підсумкова компенсація має бути виплачена місцевим бюджетам у рамках нинішнього фінансового року.
Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишев заявив, що місцеві бюджети України отримають лише близько 27 млрд грн на погашення заборгованості за різницею у тарифах підприємств Теплокомуненерго та Водопровідно-каналізаційного господарства перед НАК "Нафтогаз України". Ця сума стала підсумковою за результатами перевірок Держаудиту Служби.
"Компенсація різниці в тарифах з державного бюджету місцевим — важлива складова врегулювання заборгованості підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії. Це передбачено Законом №1639, який набув чинності наприкінці серпня. Після проведення верифікації заборгованості Мінрегіон направив пропозиції щодо внесення змін до держбюджету на 2021 рік у сумі 26,9 мільярда гривень. Верховна Рада проголосувала за ці зміни. Спасибі народним депутатам за важливе рішення, адже борги ТКЕ накопичувалися протягом багатьох років і цей крок дасть поштовх їхньої реструктуризації", — наголосив Чернишов.
Про те, чи вистачить виділених фінансів, аби покрити витрати місцевих бюджетів, міністр не повідомив.
Компенсація заборгованості за різницею у тарифах буде розподілена наступним чином:
22,45 млрд грн - підприємствам теплопостачання;
4,45 млрд грн - підприємствам водопостачання та водовідведення.
Відшкодування заборгованості за різницею у тарифах покликане суттєво знизити борги підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення перед НАК "Нафтогаз України", операторами газорозподільних систем, електропостачальниками, теплогенеруючими організаціями, що утворилися станом на 1 червня 2021 року.
Директор КП «Теплопостачання міста Одеси» Ганна Позднякова заявила, що аудитори штучно гальмують виплату підприємствам ТКЕ різниці у тарифах.
Наприкінці вересня з Асоціацією міст України було підписано Меморандум про суму компенсації місцевим бюджетам у розмірі 37 млрд грн.