UA / RU
Підтримати ZN.ua

АТБ попередило про зупинку реалізації продуктів основної групи: що може зникнути з полиць магазинів

Топменеджер АТБ вважає, що установлена Кабміном планка націнки на соціальні продукти  виглядає як інструмент лобіювання.

Продукти основної групи харчування можуть зникнути з полиць мережі супермаркетів АТБ, оскільки установлена Кабміном планка націнки призводить до збитків роздрібної торгівлі. Наскільки серйозною є ситуація, розповів генеральний директор корпорації АТВ Борис Марков.

"Кабмін ухвалив постанову, якою на період дії карантину встановлюється розмір торгової надбавки не більше 10% на розширений перелік соціально-значущої категорії продуктів харчування. Встановлена планка не покриває витрати операторів ринку на логістику, сезонне списання та інші операційні послуги. Отже, цілком може призвести до призупинення реалізації зазначених продуктів харчування до моменту налагодження всіх процесів", - зазначив Марков.

Читайте також: Кабмін повернув цінове регулювання для низки продуктів, але виробників пообіцяли заохотити ціною на газ

За його словами, торговельна мережа буде змушена тимчасово припинити продаж соціальних продуктів харчування до з'ясування питання про формування націнки на ці продукти.

"Постанова, що не має під собою серйозного обґрунтування, ні тим більше перспектив ефективної реалізації. Ця ініціатива ніяк не обговорювалася з учасниками ринку, профільними об'єднаннями та асоціаціями, і виглядає як інструмент лобіювання. Вже цьому етапі постанова терміново вимагає додаткових роз'яснень і уточнень, як у механіці застосування, і по порядку ціноутворення", - зазначив топменеджер АТБ.

Він наголосив, що зростання цін на соціально значущі продукти харчування обумовлені зростанням відпускних цін із боку виробників.

При цьому виробники сьогодні змушені підвищувати ціни, з причин зростання цін на енергоносії (газ), а також інших факторів, складових при формуванні собівартості продукції.

Читайте також: Кабмін обмежив зростання цін на газ для виробників хліба, молока та курятини

Марков не заперечує, що проблему високих цін на продукти слід вирішувати. Однак, наголосив він, це потрібно робити, по-перше, комплексно, а по-друге, попередньо організувавши широкі консультації за участю влади, виробників та реалізаторів.

Нагадаємо, 12 січня Уряд ухвалив постанову, якою запровадив граничний рівень торговельної надбавки не вище 10% на деякі продукти харчування. Гранична торговельна надбавка встановлюється з урахуванням рекламних, маркетингових та логістичних послуг, а також послуг з підготовки, обробки, пакування та інших складових, пов’язаних із реалізацією кінцевому споживачу.

Читайте також: Приватних газодобувачів зобов'язали продавати на біржі 20% видобутого газу

До переліку включено: