UA / RU
Підтримати ZN.ua

Арбузов наполягає на розгляді Радою законів про векселі та готовий особисто розповісти про їхню користь

Арбузов вважає, що народні депутати мають розглянути на наступному пленарному тижні законопроекти, остаточне прийняття яких у другому читанні раніше з тріском провалилося тому, що "хтось не розуміє глибину цих законів".

Перший віце-прем'єр України Сергій Арбузов виступив категорично проти зняття з розгляду Верховною Радою законопроектів, що стосуються фінансових векселів.

Про це він сказав на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій і комітетів ВР у понеділок, 3 червня.

"Неодноразово я наголошував на важливості вексельних законів для вирішення розрахунків у державі - це питання зниження відсоткової ставки за кредитами, тому я прошу не знімати ці питання тільки тому, що хтось не розуміє глибину цих законів", - сказав Арбузов.

Він заявив, що готовий на особистих зустрічах пояснити всім, хто не розуміє, в чому необхідність прийняття даних законів, їхня суть і цінність для держави. "Я пояснював і готовий знову пояснювати, що це за закони і навіщо вони потрібні і той, хто не розуміє, що таке "сурогатні гроші", що таке "папери", як це буде виглядати, я готовий особисто зустрічатися і розповідати, що це таке", - сказав Арбузов.

Зазначимо, що на порядку денному на поточний пленарний тиждень 4-7 червня 2013 року заплановано розгляд у другому читанні законопроектів про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури щодо фінансових векселів (законопроект №2845 і проект Закону "Про внесення змін до Податкового Кодексу України" щодо удосконалення процедури, яка стосується фінансових векселів).

Як повідомлялося, Верховна Рада затвердила законопроект №2845 у першому читанні 18 квітня. Документом, зокрема, передбачено випуск банківських і казначейських векселів: порядок видачі, обігу, погашення та стягнення за банківськими векселями затверджує Нацбанк, а казначейських - Кабмін.

При цьому передбачається, що заборгованість державного бюджету може бути оформлена фінансовим казначейським векселем.

Нацбанк підтримав випуск банківських векселів: на його думку, такий крок дозволить здійснити неемісійне збільшення грошової маси, що призведе до зниження ставок, подовження пасивної бази банків і розширення інструментів фондового ринку.

Разом з тим, Головне науково-експертне управління Верховної Ради виступило проти банківських векселів, відзначивши необхідність чіткого законодавчого визначення основних принципів їхнього обігу і, зокрема, обмеження загальної суми платежів банків за своїми векселях, сумою статутного капіталу відповідних кредитно-фінансових установ. !zn

Читайте також:

Депутати провалили закон, що дозволяє гасити заборгованість держбюджету векселями

У Раді провалилася ще одна спроба прийняти вексельний закон

Рада має намір ввести норму про векселі у Податковий кодекс