UA / RU
Підтримати ZN.ua

Антимонопольний комітет вже може стежити за маржею газзбутів при продажу газу населенню – Вітренко

АКМУ зможе контролюватися зловживання і карати газзбути.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) зможе стежити за маржею постачальників газу при його реалізації населенню. Це стало можливим завдяки переходу на роботу в межах "балансуючих груп", повідомив глава правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

"АМКУ нарешті отримав можливість дивитися на маржу всіх домінуючих гравців цього ринку і визначати, чи зловживають вони своїм становищем і наскільки", - сказав він.

Він нагадав, що в минулому році оптова ціна продажу "Нафтогазом" газу постачальникам для його подальшої реалізації населенню була різною, то тепер вона зафіксована в контрактах на єдиному рівні - 7,4 грн/куб. м до 30 квітня 2022 року.

"АМКУ тоді говорив, що у них є можливість регулювати не ціну, а маржу монополістів, і вони не могли визначитися від чого відштовхуватися, який рівень оптової ціни. Тепер вони його мають", - пояснив Вітренко.

Він також відмітив, що перехід газзбутів на роботу в межах балансуючих груп тепер не дозволяє їм перепродувати газ, що купується у НАК, промисловим підприємствам.

Вітренко також повідомив, що існуюча модель в межах балансують груп не є константою після завершення дії оптових контрактів на поставку газу для потреб населення.

Читайте також: Антимонопольний комітет вимагає від «Нафтогазу» переглянути умови договорів з теплокомуненерго

Повідомлялося, що у керівника «Нафтогазу» Юрія Вітренка є план порятунку України від газової катастрофи, пов'язаної з необхідністю купувати імпортний газ на зиму. План вже нібито представили Володимиру Зеленському. До переліку заходів включено націоналізації облгазів і відкачуванням з «Оператора ГТС» близько 50 млрд грн.

За даними ZN.UA, запаси газу можуть бути недостатніми для проходження опалювального сезону. Про це в своєму матеріалі ще в червні писав Ігор Маскалевич. Детальніше про ситуацію з газом в ПСГ України читайте в матеріалі "Безгазова зима".