UA / RU
Підтримати ZN.ua

Антимонопольний комітет сьогодні в суді "підставить плече" ДТЕК Ахметова

ДТЕК й надалі зможе зловживати на енергоринку. 

На засіданні господарській апеляції сьогодні, 25 листопада, о 15:00 Антимонопольний комітет продемонструє справжні досягнення деолігархізації від президента Володимира Зеленського. Про це написала Агія Загребельська, засновниця "Ліга антитрасту", на своїй сторінці у Facebook.

Мова про апеляцію, подану АМКУ на рішення Господарського суду, яким він зобов'язав Антимонопольний комітет розглянути заяву, подану Лігою Антитрасту про зловживання ДТЕК Ахметова на енергоринку. Ці зловживання, на переконання заявників, призвели до дефіциту електроенергії та зростання її вартості.

«Його (Зеленського – ред.) Антимонопольний комітет в суді буде доводити, що справу проти ДТЕКу олігарха Ріната Ахметова розпочинати не потрібно. Бо права населення, як споживачів електроенергії, ДТЕК жодним чином не порушує. А значить, вони не можуть писати скарги на його монопольні зловживання ні в АМКУ, ні в суди, ні в будь-які інші органи», - зазначила вона.

При цьому Антимонопольний комітет:

  1. рятує ДТЕК від розслідувань, бо крім споживачів-населення будь-хто інший не наважується скаржитися на найвпливовішу та найбагатшу людину країни;
  2. рятує інших потенційних порушників антимонопольного законодавства від скарг споживачів, які зі свого гаманця оплачують порушення;
  3. вбиває будь-який інтерес суспільства до роботи найважливішого економічного регулятора країни - АМКУ.

«Якщо скаржитися на порушників антимонопольного законодавства вони нікуди не можуть, то немає чого їм взагалі цікавитися роботою органу», - написала вона.

Коментар ZN.UA:

До першого пункту ми додамо, що аналогічні підстави ховають і іншу справу проти ДТЕК – щодо зловживання за формулою «Роттердам+». Ще у серпні 2020 ZN.UA направило запит до КМУ, у якому попросили прем’єр-міністра Дениса Шмигаля повідомити, чи планує уряд у цій справі відстоювати інтереси громадян та держави. КМУ переадресував наш запит до Міністерства юстиції. Тоді міністр юстиції Денис Малюська, коментуючи ZN.UA цю ситуацію, зазначив: «КМУ не має права представляти інтереси держави всередині країни та від імені держави стягувати завдані державі збитки». Втім, відповідно до чинного законодавства саме діяльність КМУ спрямовується на «забезпечення інтересів українського народу шляхом виконання Конституції та законів України, законності, забезпечення прав і свобод людини та громадянина, запобігання і протидії корупції, розв’язання завдань національної безпеки». Але і у справі «Роттердам+», і у справі про зловживання ДТЕК уряд де-факто відмовляється відстоювати інтереси споживачів.

Читайте також: ДТЕК Ахметова вимкнула світло у ВАКС

Нагадаємо, що в серпні господарський суд Києва відмовив  в задоволенні позову «Ліги антитрасту» до АМКУ щодо перевірки штучного дефіциту електроенергії. 

Зазначимо, що рейтинг найбагатших українців очолив олігарх, власник групи СКМ Рінат Ахметов, чий статок за рік зріс майже в три рази. Другу і третю сходинки в рейтингу від журналу Forbes зайняли Віктор Пінчук і Костянтин Жеваго.