UA / RU
Підтримати ZN.ua

АМКУ підозрює Міненерго й енергетичні компанії в картельній змові

Під підозру потрапили компанії "Держвуглепостач", "Донбасенерго", "ДТЕК Енерго", "Укрінтеренерго", "Черкаське хімволокно" і "Технова".

Антимонопольний комітет України розслідує можливу змову посадових осіб Міністерства енергетики та низки енергетичних компаній і порушення ними принципів конкуренції на українському енергоринку, повідомляє прес-служба АМКУ.

Згідно з повідомленням, поширеному в п'ятницю, 16 серпня, фігурантами розслідування є компанії "Держвуглепостач", "Донбасенерго", "ДТЕК Енерго", "Укрінтеренерго", "Черкаське хімволокно" і "Технова".

В АМКУ встановили, що в 2017-2018 роках представники цих компаній проводили наради в Міністерстві енергетики, на яких погоджували ціни для продажу вугілля державним теплоелектростанціям. В Антимонопольному комітеті вважають, що встановлення узгоджених цін автоматично призводило до зміни ситуації на ринку і впливало на ціну вугілля.

У разі, якщо факт порушення буде доведено, порушникам загрожує штраф у розмірі 10% річного доходу.

Тим часом НАБУ розслідує справу про формування ціни вугілля за формулою "Роттердам+".

8 серпня Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила підозру шести колишнім топ-посадовцям у "справі Роттердам+". Генеральному директорові "ДТЕК Східенерго" Борису Лісовому і гендиректору "ДТЕК Мережі" Івану Гелюху повідомили про підозру 14 серпня.

19 липня детективи НАБУ приходили з обшуками до центрального офісу інвесткомпанії ICU в Києві. Обшук проводився в рамках розслідування "справи Роттердам+".

Солом'янський суд заарештував екс-членів НКРЕКП Володимира Євдокимова і Тараса Ревенка з альтернативою внесення близько 2 млн гривень застави, хоча САП наполягала на значно більшій сумі застави.

НКРЕКП почала застосування нового порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни на електроенергію, на підставі якої встановлюються тарифи промислових споживачів, навесні 2016 року. Порядок визначає ціну вугілля за формулою "вартість в порту Роттердам + вартість доставки до України".

За інформацією DT.UA, ще в 2014 році Порошенко, Коломойський, Григоришин і Суркіси дійшли думки – ДТЕК Ахметова "йде на розбирання". План був затверджений, але вже в 2015 п'ятий президент України почав ухилятися і коливатися, партнери захвилювалися.

У той самий час НКРЕКП заявила, що терміново треба перейти до вільного ціноутворення на монопольному ринку електроенергії. Так зародився "Роттердам+", за версією слідства НАБУ, - перша половина угоди між Петром Порошенком і Рінатом Ахметовим.

За тією ж версією, другою половиною угоди стала купівля компанією ICU в інтересах Порошенка і з великим дисконтом облігацій компанії ДТЕК. Проводив операцію топ-менеджер ICU Макар Пасенюк, якому належить 45% акцій компанії. Після введення "Роттердам+" акції ДТЕК, яка перебувала на межі банкрутства, здорожчали на 60% і були успішно продані.

Докладніше читайте у статті Юлії Самаєвої ""Роттердам"-хрест Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".