UA / RU
Підтримати ZN.ua

АМКУ не давало дозволу на продаж російській компанії титанового бізнесу Фірташа у Криму, але розпочато перевірку

Російську компанію можуть оштрафувати.

Антимонопольний комітет почав перевіряти угоду з продажу активів титанового бізнесу "Ukrainian Chemical Products" Дмитра Фірташа в Криму його нинішньому власнику – російській компанії ТОВ "Російський титан". Про це комітет повідомив у Facebook.

В АМКУ зазначили, що за таких продажів та імовірної подальшої концентрації бізнесу, відповідно до законодавства, потребен дозвіл Комітету. І реалізація угоди неможлива без дозволу Комітету.

Водночас відомство не отримувало жодних заяв щодо придбання активів "Ukrainian Chemical Products" (раніше - ПАТ "Кримський титан"): ні з боку російського ТОВ "Російський титан", ні інших компаній.

Тепер Комітет з власної ініціативи розпочав дослідження щодо факту вступу в контроль над активами ПАТ "Ukrainian Chemical Products".

На даний момент встановлюється, чи є придбання активів концентрацією, чи потребувала вона дозвіл АМКУ і чи не порушують такі дії законодавство про захист економічної конкуренції.

Якщо буде встановлено факт порушення, на нового власника активів буде накладено штрафні санкції у розмірі до 5% доходу за рік, що передував штрафу.

Читайте також: Титановий гігант ОГХК знову не буде приватизований — ФДМ

Раніше повідомлялося, що ПрАТ "Ukrainian Chemical Products", раніше відоме як "Кримський титан" (великий виробник діоксиду титану, Армянськ, Крим), продало всі свої активи в Криму компанії "Російський титан" (РФ).

Наголошувалося, що "Кримський титан" більше не відчував особливих проблем із роботою в окупованому Криму. Причому   ці проблеми виникали у підприємства не лише з боку окупаційних властей Криму, а й з боку України.

Раніше реєстрація в Україні дозволяла підприємству   отримувати українську сировину, що спричиняло не один політичний скандал, але без особливих наслідків. Докладніше про це можна прочитати у матеріалі Валентини Самар – " Хоч плюй у вічі – їм Божа роса ".

Проте справжні проблеми у "Кримського Титану" з'явилися лише наприкінці 2020 року, коли в справу нарешті втрутилося СБУ. Ці проблеми стосувалися постачання української сировини, без чого підприємство могло зупинити роботу будь-якої миті.