Американців лякають численні позови з податківцями, до яких причетні швейцарські фінансові інститути. Швейцарським банкам також стало вигідніше зовсім відмовитися від бізнесу з багатіями зі США.
З 2006 року американці вивели практично всі свої кошти з рахунків у банках Швейцарії. Якщо тоді на США припадало 18% всіх активів під управлінням місцевих банків, то у 2010 році їх частка скоротилася до мізерних 2%.
"Незважаючи на те, що США - найбільша за обсягом добробуту країна, вона мало пов'язана з офшорним бізнесом у Швейцарії, та й в інших офшорних центрах", - цитує Reuters партнера цюріхського офісу BCG Петера Даміша.
Експерти пов'язують скорочення частки США в активах під управлінням швейцарських банків з їх переслідуванням з боку американських податківців.
У липні 2008 року Податкове управління США (IRS) звинуватило UBS у допомозі його американським клієнтам у виведенні коштів з-під оподаткування і оголосило вимогу надати дані на 19 тис. клієнтів банку зі США. У лютому 2009 року банк погодився заплатити 780 млн дол штрафу і передати американській владі дані на 4,5 тис. клієнтів, щоб зняти з себе звинувачення. На хвилі цього скандалу, а також списань банку через фінансову кризу у 2007-2010 роках, клієнти вивели з банку більше 200 млрд дол. Вже у лютому цього року американська влада звинуватила чотирьох співробітників конкурента UBS - Credit Suisse в тому, що вони допомагали своїм американським клієнтам ухилятися від сплати податків.