UA / RU
Підтримати ZN.ua

Американський лобіст намагався через послів домогтися зняття санкцій з компанії Дерипаски

На думку аналітика центру Atlantic Council Андерса Аслунда, олігарх і Мінфін США почали свою гру.

Американська компанія-лобіст Mercury LLC намагалася вплинути на послів Німеччини, Франції і низки інших країн, аби домогтися "міжнародної підтримки" плану зі зняття американських санкцій із компанії "Русал", що належить російському олігарху Олегу Дерипасці, повідомляє AP із посиланням на документи Міністерства юстиції США.

За даними Мін'юсту США, компанія підготувала щонайменше шість таких звернень до послів, вони повинні були звернутися з ними до американських чиновників-високопосадовців. У підготовлених зверненнях мова йде про підтримку плану в тому випадку, якщо частка Дерипаски в холдингу EN+ Group, до якого входить "Русал", знизиться ще сильніше. Раніше олігарх скоротив її із 70% до менш ніж 50% і вийшов із ради правління.

Компанію Mercury LLC для лобіювання зняття санкцій із компаній Дерипаски винайняв консерватор і член Палати Лордів (верхня палата британського парламенту – ред.) Грегорі Баркер. Контракт був підписаний за місяць після введення санкцій, кожен місяць на потреби лобіювання виділялося 108,5 тисяч доларів.

За даними журналістів, невідомо, скільки послів відправили звернення, однак посол Ямайки відправив, а також висловив стурбованість майбутнім заводу на Карибських островах – він знаходиться у власності "Русала".

При цьому експерт аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд скептично ставиться до зміни акціонерів алюмінієвого гіганта. На думку експерта, у заводів "Русала" в Сибіру можуть бути лише два власники – уряд РФ і Олег Дерипаска.

"Здається мені, обидві сторони грають у гру: Дерипаска зменшує власну публічність, а Міністерство фінансів США робить вигляд, що задоволене, і поступово послаблює санкції", - підкреслив Аслунд.

Нещодавно Дерипаска залишив раду директорів "Русала" через американські санкції. Олігарх сподівався на те, що це дозволить зняти економічні обмеження з його компанії. Однак у Вашингтоні пояснили, що цей сценарій не спрацює.

18 травня російський олигарх також вийшов з ради правління EN+. Раніше Дерипаска погодився відмовитися від контролю над "Русал", скоротивши свою частку в холдингу EN+, і вийшовши з ради правління.