UA / RU
Підтримати ZN.ua

Al Jazeera опублікувала засекречене рішення суду про спецконфіскацію "грошей Януковича"

За даними слідства, компанії Курченко заволоділи 13 млрд гривень.

Катарський телеканал Al Jazeera оприлюднив засекречений Генеральною прокуратурою України вирок Краматорського міськсуду Донецької області про спецконфіскацію так званих "грошей Януковича".

У 94-сторінковому документ, який опинився в розпорядженні редакції Al Jazeera, описана протизаконна діяльність злочинної організації екс-президента Віктора Януковича, частиною якої, за версією слідства, є компанія Сергія Курченка "СЄПЕК".

Для відмивання незаконних доходів та ухиляння від сплати податків "ВЕТЕК" створювала фіктивні фірми з офісами в Києві, Харкові, Донецьку та Москві.

За даними слідства, компанії Курченка причетні до незаконного заволодіння скрапленим газом компаній "Укргазвидобування" і "Укрнафта" вартістю майже 2,2 мільярда гривень, грошовими коштами НАК "Нафтогаз України" на суму майже 450 мільйонів гривень.

Крім того, "СЄПЕК" заволоділа 787 мільйонами гривень Нацбанку, які були надані "РеалБанку" Курченка у вигляді стабілізаційного кредиту, а також більш ніж 2,2 млрд гривень "Брокбізнесбанку" шляхом видачі кредитів згаданому "Реалбанку" і фіктивним підприємствам.

Шляхом укладення договорів про купівлю-продаж облігацій Державної іпотечної установи Курченку вдалося заволодіти майже 500 млн гривень "Укргазбанку", а шляхом купівлі-продажу облігацій внутрішньої державної позики – більш ніж 2 млрд гривень ПАТ "Аграрний фонд".

Реалізація "схеми" із так званими "вишками Бойка" принесла Курченку майже 5 мільярдів гривень.

Усього компанії Курченка заволоділи 13 млрд гривень, які відмивалися з допомогою близько 400 фіктивних фірм, зареєстрованих як в Україні, так і в закордонних юрисдикціях – на Кіпрі, Панамі та в Белізі.

Протягом листопада-грудня 2013 року ці фірми перевели кошти на рахунки "Ощадбанку" і купили на них облігації внутрішньої державної позики.

Нагадаємо, 10 січня телеканал Al Jazeera оприлюднив розслідування про розкрадання екс-президентом України Віктором Януковичем і його оточенням 1,5 млрд доларів, до яких в 2016 році була застосована процедура спецконфискации.

Згідно з матеріалами розслідування, посередником у купівлі облігацій офшорними компаніями в 2012-2014 роках виступала фірма Investment Capital Ukraine (ICU), яку на той час очолювала Валерія Гонтарева, котра згодом очолила Національний банк України.

Крім того, журналісти з'ясували, що народний депутат-утікач Олександр Онищенко і засновник девелоперської компанії Mos City Group Павло Фукс придбали у бізнесмена Сергія Курченка, який переховується в РФ, компанію, що володіє 160 мільйонами доларів заморожених активів Януковича.

Повідомлялося, що НАБУ і САП мають намір закрити справу про спецконфіскацію $ 1,5 млрд Януковича в січні. Протягом двох тижнів голова правління "Ощадбанку" Андрій Пишний повинен надати НАБУ необхідні документи по цій справі.

Також з рахунків Януковича і його оточення вже конфісковано $ 1,7 млрд. У Генпрокуратурі вважають, що збитки, завдані режимом Януковича державі, досягають $ 40 млрд.

Нагадаємо, що "Ощадбанк" вважає безпідставними звинувачення в "незаконному списанні" коштів на користь держави в процесі спецконфіскації коштів Віктора Януковича і просить держоргани розібратися в ситуації, від якої страждає репутація банку.