UA / RU
Підтримати ZN.ua

Агентство S&P схвалило ліквідацію Нацбанком України 80 банків

Українська банківська система відноситься до групи "10", до якої входять країни з найбільшими ризиками.

S&P Global Ratings схвалює дії Національного банку України щодо виведення з ринку проблемних комерційних банків.

"Ми позитивно оцінюємо відкликання ліцензій у 80 банків у зв'язку з недостатньою прозорістю структури власності", - йдеться в огляді агентства.

Як наголошується в повідомленні, найбільш негативний вплив на банківський сектор України має високий рівень проблемних кредитів. Згідно з критеріями оцінки банківського сектора (Banking Industry Country Risk Assessment - BICRA) S&P Global Ratings відносить банківський сектор України до групи "10" (до групи "1" належать країни з найменшими ризиками, до групи "10" - країни з найбільшими ризиками).

"Умови у фінансовому секторі України покращилися, однак подальше відновлення буде повільним у зв'язку з високим кредитним ризиком в економіці", - наголошується в повідомленні.

S&P Global Ratings 9 грудня підтвердило довгостроковий рейтинг України на рівні "B-" зі стабільним прогнозом.

"Триває рекапіталізація найбільших банків країни, стимулюється методами стрес-тестування, стали більш консервативними. Відтік депозитів з банківської системи припинився, і відзначається невелике зростання депозитів у національній валюті, який, як ми очікуємо, надалі продовжиться. Ліквідність банківського сектора значно покращилася, однак накопичені проблеми, пов'язані з кредитуванням пов'язаних сторін, являють собою серйозні ризики для низки великих банків високої системної значущості і тим самим для банківського сектора в цілому. Здатність уряду підтримувати банки з такими проблемними активами залишається невизначеною", - йдеться в повідомленні S&P Global Ratings.

Читайте також: "Приватбанк" з великими труднощами виконує трирічний сценарій НБУ щодо докапіталізації

У жовтні глава Національного банку України Валерія Гонтарева заявила, що більшість ліквідованих за період її роботи банків вже не мали активів. "Не шкодуйте про 82 банки, які ми вивели з ринку, як би боляче це не було. Тому що ці банки, на жаль, не були банками. З них 20 займалися просто відмиванням грошей, в інших банках просто не було абсолютно ніяких активів, тому що в їх вкладників просто ці активи вкрали", – сказала керівник НБУ.