UA / RU
Підтримати ZN.ua

Агентство Fitch знизило рейтинг "Приватбанку" до рівня обмеженого дефолту

В агентстві не виключають, що в майбутньому рейтинг "Приватбанку" буде підвищений після завершення процесу реструктуризації.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило рейтинг "Приватбанку" з рівня C до RD (обмежений дефолт) у зв'язку із завершенням реструктуризації єврооблігацій банку на суму 200 млн доларів.

Як повідомляється на сайті агентства, зниження довгострокового і короткострокового рейтингу дефолту емітента (РДЕ) "Приватбанку" в іноземній валюті до рівня RD і його рейтингу стійкості до рівня f слід за завершенням реструктуризації пріоритетних єврооблігацій банку на суму 200 млн доларів, термін погашення по яких наступав 23 вересня 2015 року.

Реструктуризація включала продовження терміну до погашення, але без списання основної суми боргу, а ставка по купону була збільшена. Новий термін погашення за вказаними пріоритетними облігаціями буде залежати від прогресу з реструктуризацією субординованого боргу банку з погашенням у 2016 року (не має рейтингу Fitch).

Відповідно до методології Fitch обмін проблемних боргових зобов'язань, такий обмін має місце, якщо реструктуризація призводить до значного погіршення умов за фінансовим зобов'язанням емітента (включаючи продовження строку до погашення) щодо початкових умов і проводиться для можливості уникнути банкрутства, неплатоспроможності, введення зовнішнього управління або дефолту по платежах. Інші рейтинги банку не порушені рейтинговими діями.

Рейтинг реструктурованих облігацій вже був на найнижчому можливому рівні C до дефолту. Агентство Fitch очікує розглянути і підвищити рейтинг стійкості, РДЕ і рейтинги боргу банку після того, як буде доступна достатня інформація про кредитоспроможність банку після реструктуризації. У той же час рейтинги, ймовірно, залишаться дуже низькими з урахуванням високих країнових ризиків і країнової стелі України CCC.

Читайте також: ПриватБанк безкоштовно відкриває карти для оплати в київському метро і повертає вартість кожної десятої поїздки

Раніше повідомлялося, що міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings очікує продовження у другому півріччі 2015 року тенденції до виявлення українськими банками проблемних кредитів (NLP) у своїх портфелях.