Константинов відзначив, що планується скоротити плани будівництва блоків атомних електростанцій, але не уточнив деталей. За його словами, енергетична стратегія тепер буде коригуватися кожні два-три роки, виходячи з прогнозів енергоспоживання.
Джерело в Міненерго розповіло, що до 2030 року реально вдасться побудувати максимум шість нових енергоблоків, а не дев'ять, як планувалося раніше. Він зазначив, що станом на сьогодні мало початися будівництво чотирьох нових енергоблоків, а тим часом «Енергоатом» домовився про фінансування добудови тільки третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС за рахунок кредиту Сбербанку Росії на суму 4 мільярди доларів, пише Коммерсант-Украина
«В принципі, коли готувалася стратегія, ми не усвідомлювали те, що переведення 70% споживачів газу на електроенергію - це приблизно 100-120 мільярдів доларів, а значить, непідйомна для України сума. Набагато простіше залишити споживачів на газі, замінивши його паливом з альтернативних джерел - імпортованим через ЗПГ-термінал, а також сланцевим газом і вугільним метаном», - пояснюють в Міненерго.
Окрім того, будівництво нових АЕС не вирішує проблеми енергозалежності, оскільки Україна все одно змушена буде збагачувати уран і зберігати ядерні відходи в Росії, кажуть у міністерстві.
Згідно з Енергетичною стратегією України з 2015 по 2030 рік, НАЕК «Енергоатом» повинна була ввести в експлуатацію 9 енергоблоків і довести загальне число діючих (з урахуванням надпроектної експлуатації ряду енергоблоків) до 18. Вироблення електроенергії на АЕС до 2030 року має досягти 160-165 млн кілоВат/год на рік, а її частка в загальному обсязі електроенергії - 65-70%. У 2010 році в Україні було вироблено 187 мільярдів кілоВат/годин електроенергії. На частку АЕС припало 47,4%, ТЕС - 45,7%, ГЕС - 6,9%.
Учасники ринку також вважають, що в майбутньому Україна може зіткнутися з нестачею потужностей із виробництва електроенергії.
«Ми очікуємо, що попит на електроенергію зростатиме приблизно на 2% на рік. А потужності з її виробництва, як теплові, так і ядерні, швидко застарівають», - зазначив генеральний директор компанії ДТЕК Максим Тимченко. За його словами, зберегти ці потужності можна буде тільки в тому випадку, якщо в галузь у найближчі роки надійдуть значні інвестиції.
За матеріалами Коммерсант-Украина