Українська економіка може показати ріст раніше прогнозованих термінів, вже в четвертому кварталі цього року, заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус.
"При різких скачках національної валюти, при напруженій інфляції, 36 місяців поспіль падіння промислового виробництва – тут, звичайно, важко очікувати бурхливого розвитку економіки. Тому завдяки ординарним і неординарним, багатьом також непопулярних заходів, і навіть незважаючи на складну ситуацію в даний момент, особливо на зовнішніх ринках, тендітна економічна стабілізація досягнута. Останні цифри показують, що зростання економіки настане в наступному році, як ми припускали спочатку, а можливо, навіть вже в четвертому кварталі цього року", - розповів міністр.
Він пообіцяв, що незабаром бізнесу стане легше, оскільки Мінекономіки і Нацбанку, виходячи з макроекономічних стабілізацій, поступово зніматимуть обмежувальні заходи.
Варто відзначити, що заява міністра пролунала на тлі падіння економіки України в 2014 році.
Крім того, Європейський банк реконструкції та розвитку і Світовий банк не поділяють оптимізму Абромавичуса. Так, ЄБРР погіршив прогноз падіння української економіки в 2015 році до 7,5%.
За роки незалежності Україна встановила світовий рекорд з падіння ВВП - на 35 відсотків, пише в статті для DT.UA доктор економічних наук Сергій Кораблін.
Як зазначає автор, з 166 країн, що мали і розкрили повну статистику ВВП за 1991-2014 рр. він знизився тільки в п'яти випадках. Україна в цьому мартирологу випередила Молдову (-29%), Грузію (-15,4%), Зімбабве (-2,3%) і Центральноафриканську Республіку (-0,94%).
"За такої динаміки до моменту, коли вітчизняний ВВП досягне таки рівня 1990 р., Україна перебуватиме на богом забутому узбіччі світової економіки, далеко за своїми нинішніми сусідами, не будучи здатною розділити ні їхні успіхи, ні їхні плани, ні можливості", - упевнений доктор економічних наук.
Докладніше читайте в матеріалі Сергія Корабліна "Велика депресія. Україна" у свіжому номері "Дзеркала тижня. України".