UA / RU
Підтримати ZN.ua

10 жовтня на Росію чекає удар у Гаазі: ПриватБанк анонсував фінальну битву

ПриватБанк позивається до Росії за вкрадені активи в Криму.

ПриватБанк готується до фінальної битви з Росією в Постійній палаті третейського суду у Гаазі щодо незаконно експропрійованих активів в Криму. Про це повідомляється на сайті банку.

Остаточне слухання арбітражного суду має розпочатися 10 жовтня 2022 року. Наразі арбітражне провадження знаходиться на вирішальному етапі визначення розміру завданих збитків, щодо відшкодування яких Росією має винести рішення арбітражний суд.

"Остаточне слухання має розпочатися 10 жовтня 2022 року. Банк впевнений, що суду були надані достатні докази, включно зі звітами відомих експертів з оцінки збитків, що дозволить суду точно визначити істотні збитки, завдані Банку", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у 2015 році АТ КБ “ПриватБанк” подав позов до арбітражного суду проти Росії відповідно до двосторонньої угоди про заохочення та взаємний захист інвестицій від 1998 року.

У цьому арбітражному провадженні, від участі в якому Росія ухилилася, Постійною палатою третейського суду у Гаазі (ППТС) було винесене проміжне арбітражне рішення від 24 лютого 2017 року та часткове арбітражне рішення від 4 лютого 2019 року на користь Банку. Суд прийняв основні позиції Банку щодо певних юрисдикційних питань та підтвердивши, що Росія незаконно експропріювала активи Банку в Криму.

Читайте також: Суд в Гаазі розгляне претензії Росії до купівлі Приватбанком активів в Криму

Коли у Росії почало підгорати, у 2019 році, РФ відновила свою участь у провадженні та звернулася із заявою до Апеляційного суду у місті Гаага в Нідерландах, у якій просила переглянути або скасувати такі арбітражні рішення. 19 липня 2022 року Апеляційний суд у повному обсязі відхилив вимоги Росії щодо оскарження.

3 жовтня 2022 року ППТС опублікував проміжне арбітражне рішення та часткове арбітражне рішення, а також примірники певних процесуальних рішень, винесених судом протягом провадження, які можна знайти за посиланням.

Читайте також: У Мінреінтеграції відреагували на скарги українців щодо блокування їхніх рахунків у Приватбанку

Інтереси ПриватБанку в ППТС представляють юридичні фірми Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan UK LLP та Астерс.