Касові збори українських кінотеатрів за підсумками I півріччя зросли на 15%. І хоча темп зростання ринку сповільнився через відсутність масштабних прем'єр, але вже в наступному році прокатники очікують чергового сплеску касових зборів. При цьому продаж квитків у країні зростає.
Так, десятка найбільш рейтингових фільмів за I півріччя принесла українським кінотеатрам $32,6 млн, повідомили у міжнародній аналітичній компанії Box Office Mojo. Це на 15,1% більше, ніж їхні доходи за аналогічний період минулого року, і на 24% вище у порівнянні з II півріччям 2010 року.
Нагадаємо, як писало ZN.UA, за прогнозами експертів, збори українського кінопрокату у 2011 році можуть зрости на 25%.
Найбільшу касу зібрала стрічка "Пірати Карибського моря: на дивних берегах" - понад $5 млн. На другому місці - "Службовий роман. Наш час" ($2,8 млн), далі йдуть "Трансформери-3" і "Тачки-2", які вийшли у прокат в кінці червня і вже за перші вихідні зібрали по $1,8 млн і $1,95 млн відповідно, пише "Коммерсантъ-Украина".
Темпи зростання ринку сповільнилися - рік тому вони склали 57%, що пояснюється великою кількістю гучних прем'єр. "На початку минулого року стався сплеск - вийшов фільм 'Аватар', який за зборами і тривалістю прокату побив усі існуючі рекорди", - пояснює гендиректор компанії "Кінопрокат-Україна" (постачальник обладнання для кінотеатрів) Геннадій Романько. "Аватар" в Україні зібрав більше $8 млн. При цьому продаж квитків у країні зростає - за даними дистриб'юторської компанії B&H Film Distribution, за I квартал поточного року їх кількість збільшилася на 9% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
"Цього року ще буде всього одна рейтингова прем'єра - 'Гаррі Поттер і Дари смерті: частина II'. Зате вже наступного року прокатники очікують чергового сплеску продажів - на квітень призначено прем'єру 'Титаніка-2'", - стверджує пан Романько. "Джеймс Камерон обіцяв, що “Титанік” буде демонструватися тільки у 3D, за прогнозами, він повинен стати другим 'Аватаром'", - говорить гендиректор"Кінопрокат-Україна".
Саме зі збільшенням популярності 3D-кіно прокатники пов'язують перспективи подальшого зростання ринку. "Зараз обладнання для демонстрації фільмів у 3D встановлено лише у третині кінозалів країни - близько 100 з 370", - відзначає гендиректор B&H Богдан Батрух.
Справа в тому, що вартість встановлення такого устаткування досить висока - обладнання одного залу обходиться на суму від $130 тис., підкреслює Г.Романько. "Перед кінотеатрами стоїть дилема: c одного боку, переобладнання залів обходиться дорого, з іншого - це дозволяє продавати квитки дорожче", - говорить виконавчий директор Асоціації кінопрокатників Тетяна Смирнова. Геннадій Романько розраховує, що до встановлення устаткування компанію підштовхне зйомка більшої кількості рейтингових фільмів у 3D. За його словами, так було напередодні прем'єри "Аватара".