У Києві відбулася презентація фотопортрету академіка Бориса Патона, створеного штучним інтелектом. Основою для створення портрету стала колекція фотографій Бориса Батона, якому 27 листопада виповниться 101 рік і він залишається чинним президентом Національної академії наук України.
Суперкомп'ютер проаналізував 2 тисячі фотографій, зроблених за довге життя вченого, і з величезного масиву зображень створив власний варіант, представивши узагальнений портрет генія ХХ--ХХІ століть.
Таким чином, машина втілила 100 років життя однієї людини в єдиній фотографії. Унікальна робота отримала назву "Геній". Відповідно до проведених досліджень мистецтвознавців, робота "Геній" є першим в світі фотопортретом реально існуючої людини, створеним машинним розумом і являє собою фотографічний символ ХХІ століття.
У людському сприйнятті ця робота виглядає містично. На ній найстарший академік планети постає в образі то біблійного віщуна, то Мефістофеля. Підтверджуючи двоїстість світу, добра і зла, портрет для стороннього спостерігача змінюється в образі, залежно від матеріалу на якому друкується зображення. Ідея створення незвичайного твору належить фотографу Сергію Мельникофф, засновнику Міжнародного благодійного фонду "Душа України", опікунську раду якого й очолює Борис Патон.