В Україні є традиція, перш ніж відправитися в подорож. Після того, як всі сумки упаковані і перевірки в останню хвилину завершені, хтось скаже: "Сядемо на доріжку". Присутні на мить мовчки зупиняться, схиливши голови, щоб пізнати справжнє, перш ніж увійти в невідомість. Саме цю традицію перейняла українська художниця Станіслава Пінчук (працює під псевдонімом MISO - ред.) для свого кураторського дебюту в Мельбурнському музеї імміграції, який є частиною великої виставки "Наші тіла, наші голоси, наші знаки". Замість того, щоб відвідувачі безцільно проходили через двері до сувенірної крамниці - її стенд негайно пропонує їм сісти і подумати - на шезлонгах, створених Бруком Ендрю. Його робота – "Поклоніння предкам" - надруковані зображення листівок часів колоніальної епохи на тканині стільців.
"Біля половини є етнографічні образи, у половини - ромбоподібні візерунки, які важливі для власної спадкової лінії Брука", - сказала Пінчук Guardian Australia. "Це дійсно розумна робота про те, що означає документувати тіло, і я думаю, що в Музеї імміграції важливо, щоб погляд "Перші нації" був першим, що ви бачите".
Власний твір Пінчук з'явився в рекламних кампаніях Nike, його замовили Tiffany & Co і Louis Vuitton і вона назавжди залишилися на тілах співаків Сема Сміта і Флоренс Уелч з Florence + the Machine. Це дає їй перевагу, яка необхідна для брендів. Але саме її делікатне й абстрактне відображення конфліктних зон та зон бойових дій зробило її ідеальним куратором зимового сезону Музею імміграції, присвяченого татуюванням, культурній самобутності та історії імміграції.
Велика виставка завершена двома шоу: "Наполегливість": "Традиція японської татуювання в сучасному світі"; і Татау: Знаки Полінезії. В розділі "Документування тіла" показані роботи чотирьох митців, в тому числі і її самої, які займаються перетином імміграційних історій і мистецтва, зокрема боді-арту.
Пінчук татуює друзів вже протягом 10 років. На своїй персональній виставці гравюр у музеї "Імміграційна грануляція" вона нанесла на карту подорожі своїх друзів.
Автор пише, що для Пінчук цей процес настільки особистий, що вона працює тільки на друзів, і тільки по бартерній системі. "Я проводжу це всю ніч, щоб потім нікому не було чим зайнятися. Іноді ми малюємо по шість годин, вечеряємо, п'ємо вино, розмовляємо і граємо. Для мене це енергія і близькість, і це змушує когось відчувати біль і говорити про те, де він перебуває у своєму житті. Я ніколи не відчувала, що зможу зробити це з незнайомцями".
В назви "Гранулювання" є потрійне значення. Коли шкіра татуюється, процес загоєння називається грануляцією. При виготовленні ювелірних виробів процес грануляції включає нагрівання золота так, щоб воно утворювало крихітні кульки, які можна перетягувати в узори. У сільському господарстві зернові культури і зерна гранульовані. Пінчук насолоджується взаємодією між усіма трьома.
"Ми думаємо про татуювання як про постійну позначку, а про прикраси – як про тимчасову, але насправді це як би навпаки", - розмірковує вона. "Татуювання йде в підпілля разом з нами, а прикраси переживуть нас".