Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив режисер, мультиплікатор, творець знаменитого «Їжачка в тумані" Юрій Норштейн.
«Не знаю, якою мірою наш план може спрацювати, - поділився Ю. Норштейн. - У ньому дві лінії. Перша - відродити студію «Союзмультфільм». Необхідно, щоб цей простір стаd підставою для створення творчого навчального центру. Щоб знову з'явилися навчальні курси з дуже потужною підготовкою, де, власне, вчилися б мультиплікації не вузько, а де б закладався багаж майбутнього художника: тут повинна бути філософія, естетика, історія кіно, історія мистецтва. Завдання виростити професіонала, дати всебічну освіту, оскільки невігластво сьогодні лізе з усіх сторін».
Другий момент, за словами мультиплікатора, - створення якогось центру. «Я в це царство Боже не зайду, та й не треба, - сказав він. - Це ідея створення такого собі центру "Кришталевий палац", для якого студія "Союзмультфільм" була б одним з полігонів. Я називаю це царством Божим для мультиплікації. Його мета - об'єднати в собі студії та кінотеатри».
На переконання Ю. Норштейна, це можливо, якщо держава виділить гроші. «Але якщо під усім цим не буде потужної естетики та філософії, якщо не буде поняття спільноти, то глобально нічого з цієї затії не вийде. Боюся, що вхопившись за саму ідею - побудувати такого роду комплекс, все не звелося б виключно до комерційних справ, до того, щоб прокрутити, отримати», - вважає він.
За словами Ю. Норштейна, це два шляхи, про які була розмова з В. Путіним. «Наскільки це знайде відгук, не знаю. Бо, зрештою, те, чим має займатися мистецтво, суперечить тому, що відбувається в суспільно-економічному житті, - додав він. - Ми можемо отримати якусь кількість добре підготовлених творчих людей, і вони будуть робити фільми, але боюся, що це буде даремно. Іде людяність. Що б ми там не говорили про Радянський Союз, але ці душевні категорії між людьми залишалися».
Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Любові Журавльової з Юрієм Норштейном.