Постійна комісія Одеської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, культури і туризму відмовилася призначити художника, активіста Євромайдану Олександра Ройтбурда на посаду директора Одеського художнього музею, повідомив на своїй сторінці на Facebook депутат облради від "Опозиційного блоку" Віталій Саутьонков.
"Не буду розповідати, яких зусиль коштувало захистити культурну межу нашого міста від всеядства і палких, але не підкріплених професіоналізмом амбіцій вищезгаданого громадянина. Говорячи про професіоналізм, маю на увазі, в першу чергу, менеджерські навички та досвід у господарській сфері. Не кожен скрипаль може стати директором філармонії. Не кожен художник може стати директором музею, - ось мій головний аргумент", - написав він.
У грудні 2017 року Ройтбурд виграв конкурс на посаду директора музею, разом з тим, питання про його призначення приймалося профільною комісією облради. У конкурсному відборі взяли участь також директор музею Віталій Абрамов і краєзнавець Сергій Сєдих.
За день до голосування Одеської облради художник дав інтерв'ю DT.UA, в якому розповів про перетворення, які планував зробити на посаді директора музею.
Зокрема, Ройбурд планував провести ряд змін, які дозволили б музею стати майданчиком для сучасного мистецтва. "У тому вигляді, в якому музей знаходиться зараз, він не може бути майданчиком для сучасного мистецтва. Він може хіба що зробити заявку на те, щоб розвиватися далі як музей, що включає в себе сучасне мистецтво. Зрозуміло, планую активізувати придбання, в першу чергу - за рахунок пожертвувань і позабюджетних коштів, і зробити цей процес трохи більш осмисленим. Сьогодні в музеї багато робіт сучасних художників, чиє значення не переростає рамки локального, і не завжди ці автори гідні того, щоб бути представленими в музейній колекції. А от Олега Соколова в музеї немає, немає ні відеоарту, ні, наскільки я знаю, фотографії", - поділився художник.
Він також виступав за зміну періодизації експозиції: "те, що представлене в музеї мистецтво ділиться на "до 1917 року" і "після 1917 року" - анахронізм. Питання в тому, за яким принципом проводити періодизацію - за хронологічним чи стилістичним".
Читайте повністю інтерв'ю Марії Гудими з Олександром Ройтбурдом у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".