UA / RU
Підтримати ZN.ua

Марсель/ла Балтарете використовує 3D-анімацію як терапію гендерної дисфорії

Випускник Королівського коледжу створив спосіб безпечного дослідження власного гендеру.

© Марсель/ла Балтерете
© Марсель/ла Балтерете
© Марсель/ла Балтерете
© Марсель/ла Балтерете
© Марсель/ла Балтерете
© Марсель/ла Балтерете
© Марсель/ла Балтерете

Випускники Королівського коледжу мистецтв Марсель/ла Балтарете створили серію коротких анімацій, що зображують себе потойбічними істотами, щоб полегшити та допитати їх почуття гендерної дисфорії. Про це повідомляє Dezeen.

Гендерна дисфорія описує страждання, які можуть зазнати люди, чия біологічна стать та гендерна ідентичність не збігаються. Це відчуття Бальтарете описують як "горе, дискомфорт і неадекватність одночасно".

Марсель/ла Балтарете, є небінарними і використовують займенники їх/їхній, вивчали моду в Королівському колледжі мистецтв, але частково змінили середовище для здобуття ступеня аспіранта. Вони навчили себе, як працювати з 3D-моделюванням, доповненою та віртуальною реальністю.

"Я став почувати себе некомфортно і нечесно, одягаючи тіла інших людей, коли зрозумів, що погано розумію своє власне тіло, тому що питання навколо власної гендерної ідентичності тільки почали спливати", - сказали вони Dezeen.

Вони знали, що повинні досліджувати питання гендеру на власному тілі, але робити це в реальному житті було б надто сміливо. Тому Марсель/ла обрали цифровий світ, він дозволив їм зберегти безпечну дистанцію.

Балтарете відсканували свою голову в 3D, щоб створити віртуальний аватар їх самих. Аватар зробили анімованим, це дало можливість перетворитися на цифрових істот з хутром, напівпрозорими рогами або неймовірно блискучою шкірою.

Балтарете описали процес як терапевтичний, заявивши, що він зміг полегшити їхнє почуття гендерної дисфорії на користь безпрецедентної "гендерної ейфорії".

"Цифрове повторне втілення дозволило мені переосмислити альтернативний спосіб життя, постлюдське, транслюдське майбутнє, де мене не будуть обмежувати якісь фізичні чи психічні обмеження", - кажуть Балтерете.

Читайте також: Pixar вперше випустила мультфільм з головним героєм-геєм

Віртуальна та доповнена реальність вже використовуються як форми терапії, і компанії, включаючи Оксфордський VR та VR-ІТ-клініку Стенфордського університету, використовують її для лікування фобій, соціальної тривоги та ПТСР.

Балтарете пояснили, що їх проект також може допомогти іншим людям полегшити депресію та тривогу, які можуть бути пов'язані з гендерною дисфорією.