UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лауреатом Букерівської премії стала новозеландка Елеонора Каттон за роман "Світила"

28-річна письменниця стала наймолодшим лауреатом премії, а її роман, який налічує 832 сторінки, виявився найдовшим твором в історії Букерівської премії.

Новозеландка Елеонора Каттон стала лауреатом Букерівської премії 2013 року за найкращий художній твір англійською мовою. Вона отримала премію за роман "Світила" (The Luminaries).

28-річна Каттон стала наймолодшим лауреатом в історії премії. Нагороду у 80 тисяч доларів новозеландці вручила дружина принца Чарльза, герцогиня Корнуольська Камілла.

Її 832-сторінковий роман став найдовшим твором-лауреатом за всю 45-річну історію премії. Дія книги відбувається у Новій Зеландії у XIX столітті, за часів "золотої лихоманки", в 1866 році, і пов'язана з загадковим вбивством.

Голова журі Роберт Макфарлейн заявив, що роман Каттон чудовий у своїй структурній складності, надзвичайно захоплюючий і з надзвичайною точністю показує світ наживи та полювання за грошима.

Букерівською премією нагороджують англомовних письменників із країн Співдружності націй, Ірландії і Зімбабве.

На церемонії вручення премії сама Каттон сказала, що її роман виявився "жахом для видавців" через свій об'єм. Структура роману незвичайна: вона заснована на гороскопах, і кожен розділ рівно в два рази коротший за попередній

Елеонора Каттон народиласяу Канаді, росла у Новій Зеландії.

Роман "Світила" починається з того, що головний герой на ім'я Волтер Муді прибуває до Нової Зеландії за часів "золотої лихоманки" у надії розбагатіти. Він стикається з групою з 12 стривожених місцевих жителів, які таємно зібралися для того, щоб обговорити цілу серію нещодавно здійснених убивств.

Під час своїх пригод Волтер Муді дізнається таємницю багатія, що безслідно зник, стикається з повією, яка намагалася покінчити життя самогубством, і виявляє скарб, захований у будинку місцевого п'яниці.

З наступного року правила Букерівської премії буде змінено, і на неї зможуть претендувати письменники з будь-якої країни, за умови, що вони пишуть англійською мовою, а книгу було опубліковано у Великобританії. Ця зміна правил викликала розбіжності у літературних колах, бо багато хто побоюється напливу творів американських письменників. !zn

Читайте також:

Помер Нобелівський лауреат, великий ірландський поет Шеймас Хіні

В Британії заснували нову літературну премію "на зло" Букерівській

Спадкоємці Агати Крісті вирішили відродити серію романів про Пуаро