UA / RU
Підтримати ZN.ua

Італійський музикознавець виступив з сенсаційним викриттям "самозванця" Моцарта і "плагіатора" Баха

Музикознавець стверджує, що знайдені ним документи розкривають змову, яка переслідує мету переписати всю історію світової музики.

Вольфганг Амадей Моцарт, видатний композитор, вундеркінд, написав першу симфонію в 8 років, автор двох десятків опер і сотні концертів, сонат, арій, - насправді самозванець, на якого було покладено завдання погубити неаполітанську школи музики і побудувати на її уламках нову австрійську школу музики, яка стала б найавторитетнішою в світі, а Йоган Себастіан Бах - плагиатор. Такий виклик історії у спробі повернути колишню славу своїй школі кинув неаполітанський професор і музикант Енцо Амато, чиї відкриття вже неодноразово викликали переполох, суперечки і подив у традиційних музичних колах.

Музикознавець стверджує, що знайдені ним документи розкривають змову з метою дискредитувати неаполітанську музичну школу. Зокрема, цього служив міф про отруєння Моцарта італійським композитором Антоніо Сальєрі. Насправді, за словами вченого, справжньою причиною смерті Моцарта були рани, завдані йому ревнивим обдуреним чоловіком однієї з учениць Моцарта.Жінка на ім'я Магдалена завагітніла від Моцарта. Дізнавшись про це, її чоловік Франц Хофмен буквально збожеволів, оскільки це було підлою зрадою. Адже Моцарт і Хофмен дружили і останній навіть позичав Моцарту гроші. Коли ж він дізнався про зраду, спочатку побив Моцарта палицею, а потім смертельно поранив і свою вагітну дружину. Через три дні Моцарт помер. Франц Хофмен, будучи не в силах пережити втрату дружини і друга, покінчив життя самогубством.

На думку Енцо Амато, послідовники австрійської школи історією про отруєння Моцарта, врятували його честь, і заодно принизили велич самого Сальєрі, видавши його за монстра, здатного піти на вбивство через вигадану заздрість до молодого талановитого конкурента.

Також вчений, стверджує, що, вивчивши глибоко творчість Моцарта, виявив приписані віденському класику симфонії, списані ним у неаполітанських музикантів. "Я також виявив, що деякі твори були списані і Йоганном Себастьяном Бахом у великого Перголезі. Бах у своєму 51-му псаломі взяв музику Перголезі, злегка змінив її і поставив свій підпис. Тобто наша школа була така потужна, що навіть такий геній як Бах якось чином черпав з неї свої твори. Я не хочу применшити велич Баха, однак це не скасовує той факт, що він взяв з архівів рукопис Перголезі і поставив свій підпис, про що однозначно свідчать документи", - заявляє Амато.

Неаполітанець у своїй книзі викриває не один міф про Моцарта. Наприклад, знамениту історію про те, що почувши лише один раз в Сикстинській капелі складну кантату, ноти якої трималися в секреті, 13-літній Моцарт відтворив її по пам'яті, за що отримав папську грамоту. Вона досі зберігається в Ватиканських активах. Амато ж стверджує, що в Моцарта була можливість заздалегідь ознайомитися з однією з трьох існуючих копій твори, коли він брав уроки у Болоньї у свого неаполітанського вчителя.

Енцо Амато пояснює, що він не переслідує мети переписати всю історію світової музики, проте лише хоче повернути належне визнання несправедливо забутим неаполітанським композиторам, які заклала основи традиції класичної музики. Вони досі зберігаються в мелодичному співі, який звучить на берегах Неаполітанської затоки. !zn

Читайте також:

У Лос-Анджелесі вручили премії "Греммі"

Неприйняту випускаючим лейблом Decca records демо-запис The Beatles продадуть на аукціоні в Лондоні

На "Євробаченні-2013" Україна виступить у першому півфіналі