Стримінговий сервіс HBO Max тимчасово прибрав фільм "Віднесені вітром", який вважається класикою американського кінематографу, з відкритого доступу, повідомляє The Hollywood Reporter. Протягом тривалого часу піднімалися питання про прийнятність фільму, через позитивне ставлення до рабства, показане в ньому.
На такий крок стримінговий сервіс пішов на тлі протестів, що охопили США після вбивства афроамериканця Джорджа Флойда під час затримання поліцією.
8 червня сценарист фільму "12 років рабства" Джон Рідлі закликав HBO Max прибрати "Віднесені вітром". "Цей фільм прославляє довоєнний південь. Якщо він не прославляє рабство, то тільки для того, щоб зупинитися й увічнити деякі найболючіші стереотипи про людей з небілим кольором шкіри", - написав він у колонці для Los Angeles Times.
У самому сервісі заявили про те, що фільм повернуть пізніше, але "з обговоренням його історичного контексту і засудженням того зображення темношкірих і рабства". ""Віднесені вітром" - це продукт свого часу і відображає деякі етичні та расові забобони, які, на жаль, були звичайним явищем в американському суспільстві. Ці расистські зображення були невірні і сьогодні ми відчуваємо, що демонструвати його без пояснення причин і викриття цього відношення було б безвідповідально", - заявив представник HBO Max.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Фільм "Віднесені вітром" вийшов у 1939 році, він знятий за однойменним романом Маргарет Мітчелл. Картина розповідає історію жителів півдня Скарлетт О'Хара та Ретта Батлера, а також описує події Громадянської війни в США і Реконструкції півдня.
Картина завоювала вісім премій "Оскар". Чорношкіра акторка Хетті Макденіел, яка знімалася в "Віднесених вітром", стала першою афроамериканкою, яка отримала "Оскар". У 1940 році її нагородили за кращу жіночу роль другого плану. Через расову сегрегацію Макденіел під час церемонії сиділа окремо від своїх колег по фільму.
25 травня поліцейські затримали 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Поліцію викликав господар магазину, який запідозрив, що клієнт запалтил за сигарети фальшивою 20-доларової банкнотою.
При затриманні офіцер поліції Дерек Шовен тиснув на шию Флойда коліном, чоловік скаржився, що він не може дихати. Флойд помер у реанімації, а відео його затримання потрапило в інтернет.
Вбивство афроамериканця спровокувало масові протести і заворушення.
У ніч на 22 травня протестувальники прорвалися в будівлю відділення поліції в Міннеаполісі і підпалили його.
Під час масових заворушень в США загинули як мінімум 11 людей.
Детальніше про ситуацію в США, причини наслідки протестів читайте d статті Олексія Коваля "Американська демократія після смерті Джорджа Флойда" у ZN.UA.